Plenerowe Coctail party w modnej oprawie

lampiony

fot. lampiony

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji uczestniczyć w „coctail party” pora je samodzielnie zorganizować. Jak się do tego zabrać?

„Coctail party” organizuje się po południu lecz przed godziną 20:00. Serwuje się na nim wymyślne potrawy i przystawki, np. oryginalne ciasteczka czy tartinki, a do tego schłodzone long drinki i napoje. Spotkania koktajlowe wymyślono po to, by celebrować specjalne wydarzenia, jak np. sukces bliskiej osoby, wydarzenia kulturalne, a także powitanie lub pożegnanie zagranicznych gości. Z tej formy przyjęcia korzystają także galerie sztuki podczas otwierania wystaw i ambasady.

Należy wiedzieć, że Coctail party to jedno z niewielu przyjęć, które wymaga bardzo precyzyjnego zaplanowania. Goście powinni otrzymać jego program ramowy na zaproszeniach. Zwyczajowo spotkanie trwa krótko, bo od 1,5 do 2 godzin. Spóźnienie lub wcześniejsze opuszczenie miejsca przyjęcia „w stylu angielskim”, czyli bez pożegnania, jest jak najbardziej zgodne z jego etykietą. Nie dotyczy to jednak gospodarza, którego obowiązkiem jest oficjalne przywitanie i pożegnanie gości – także tych wychodzących podczas przyjęcia.

Zobacz również: Fototapety – Pejzaże

Coctail party ma formę przyjęcia stojącego, dlatego przekąski powinny być małe i łatwe do spożycia. Wybór alkoholi powinien pasować do niezobowiązującej atmosfery oraz koktajlowego menu. Wszystkie podawane napoje powinny być schłodzone.

Chodź to przyjęcie na łonie natury należy zadbać o estetyczny strój i wystrój, który będzie adekwatny do jego formy. Szwedzki stół na smakołyki oraz oryginalna letnia zastawa, obok starannie dobranego menu, na pewno będą gwarancją sukcesu.

Z myślą o Coctail party powstała kolekcja akcesoriów „Summer Party” dostępna w salonach Empiku. W jej skład wchodzą między innymi finezyjne formy do lodu, nietłukące się dzbanki z chłodzącymi wkładkami, kieliszki i szklanki z akrylu. A wszystko to zachwyca ciekawymi wzorami i energetycznymi, letnimi kolorami.

Wakacyjna kolekcja „Summer Party” jest dostępna we wszystkich salonach Empik oraz na empik.com do końca sierpnia. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)