Płytki ceramiczne z wypukłą fakturą

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Kolor, kształt, oraz faktura – to elementy decydujące o ostatecznym wyglądzie płytki ceramicznej. Wszystkie z wymienionych cech zmieniają się ze względu na styl i aktualne trendy. Przedstawiamy kilka przykładów trendów w dekoracji powierzchni płytek ceramicznych obowiązujących w tym sezonie.

Oferta firmy Coram Poland poszerzyła się o nowe płytki ceramiczne. Najnowsze kolekcje dostępne w asortymencie, po raz pierwszy zaprezentowane zostały na jesiennych targach Cersaie w Bolonii. Na wystawie dużym zainteresowaniem cieszyła się seria płytek, inspirowana stylem art deco, sygnowanych logiem hiszpańskiej marki Codicer. Kolekcja „Lithography” zachwyca wyrafinowanym wykończeniem powierzchni. Faktura pojedynczego elementu jest bogato zdobiona zróżnicowanym, jakby „tłoczonym” wzorem, który doskonale komponuje się w zestawieniu z gładkimi powierzchniami. Płytka podstawowa, w kolekcji „Lithography” ma wymiary 515,5×595,5 mm, w kolorach: czarnym, szarym i migdałowym (cena ok. 350 zł/m2) oraz mozaika 21×36 mm (ok. 150 zł/szt).

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Ciekawym uzupełnieniem oryginalnych płytek o kształcie heksagonalnym, jest oferta hiszpańskiej fabryki Aparici, reprezentowanej przez Coram Poland. Płytki gresowe z serii „Blade” nawiązują nowoczesnym designem do klimatu kultowego filmu Ridleya Scotta („Łowca androidów”). Oprócz nietypowego kształtu, charakteryzują się awangardową kolorystyką i wykończeniem powierzchni lappato. Wymiary formatów płytek w kolekcji to: 900x900mm (cena ok. 485 zł/m2) i heksagon zamykający się w prostokącie 515,5×595,5 mm (ok. 450 zł/m2). Zdaje się, że ta hiszpańska fabryka wyrasta na specjalistę w produkcji gresów heksagonalnych, które w ostatnim czasie stają się coraz modniejsze.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Na uwagę zasługuje także seria: „Mash” firmy Ceramic, wraz z dedykowanymi do niej elementami dekoracyjnymi. Mozaika na siatce 327×327 mm (ok. 150 zł/szt.) jest sama w sobie ozdobą. Formę małych prostokątnych kostek podkreśla modna w tym sezonie pastelowa kolorystyka, w której dominują pastelowe odcienie błękitu i złota. W płytce bazowej prym wiodą motywy roślinne, pojawiają się też chłodniejsze kolory takie jak fiolet czy turkus.

Warto przyjrzeć się także nowej serii płytek sygnowanych marką Flaviker. Seria „Urban Wood” perfekcyjnie wykonane płytki drewnopodobne. Na szczególną uwagę zasługują płytki i imitujące drewno w wykończeniu lappato. Płytki podłogowe drewnopodobne „Urban Wood” dostępne są w formatach: 200×800 mm (ok.330 zł/m2) i 130×800 mm (ok. 270 zł//m2). Do wyboru mamy pięć odcieni kolorystycznych: dąb bielony, pinia, orzech, szary i wenge.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Więcej informacji na temat asortymentu płytek ceramicznych w ofercie Coram Poland można znaleźć na stronie internetowej www.coram.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)