Płytkowe zapowiedzi przed targami Cersaie

Do Targów Cersaie pozostało już niewiele czasu. Tymczasem trzej dostawcy płytek ceramicznych Coram Poland uchylili rąbka tajemnicy i pokazali co za kilka tygodni będzie można zobaczyć na ich targowych ekspozycjach.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Kolekcja płytek hiszpańskiego producenta Ceramicas Aparici została poddana nowoczesnej technologii szkliwienia, dzięki której korzystnie wyróżniają się na tle produktów innych marek. Tradycyjna technika rotocolor została zastąpiona szkliwieniem cyfrowym, które jest prawdziwą rewolucją. Dzięki szkliwieniu cyfrowemu można uzyskać piękne efekty wzornicze takie jak: perfekcyjna dekoracja, bogactwo kolorów, zdobienie powierzchni niepłaskich i in. – Bogactwo odwzorowań, jakie obecnie można uzyskać dzięki szkliwieniu cyfrowemu, spowodowało, że pojawiły się nowe wzory płytek oparte o głęboko strukturalny czerep. Jest to technologia, która umożliwiła wprowadzenie wielu nowości zarówno fabrykom będącym w czołówce europejskich producentów, jak np. Aparici, czy mniejszym firmom, które dopiero wchodzą na polski rynek np. Bestile Ceramicas czy Gres Catalan – mówi Maciej Piotrowski, product manager działu płytek w firmie Coram Poland.

płytki ceramiczne

Przeczytaj również: Nowoczesne oblicze elegancji

fot. płytki ceramiczne

Na najbliższych targach Cersaie firma Aparici zaprezentuje m.in. płytki i dekoracje z serii „Nordic”, „Neutral” oraz dekoracyjną listwę do serii „G-Stone” o nazwie „Silver Sea”. Nazwa płytki Silver Sea bezbłędnie odzwierciedla wzór zapisany na powierzchni, która do złudzenia przypomina marszczoną wiatrem taflę morza. Dekoracja przygotowana na białej masie proponowana jest w wymiarze: 29,75×89,46 cm.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

W serii „Neutral” na uwagę zasługuje płytka dekoracyjna w formie złotej listwy. Jej powierzchnia to zbiór małych, złotych piramidek ułożonych w regularne rzędy, które stwarzają wrażenie głębi i trójwymiarowości. Podobny efekt producent uzyskał w dekoracji z serii „Nordic Negro Shell”, której powierzchnia wygląda jak pokryty łuskami grzbiet czarnej ryby.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Gres porcelanowy „Kubik” z oferty firmy Gres Catalan także został przygotowany metodą szkliwienia cyfrowego. Gres Catalan to nowy dostawca, z którym współpracuje firma Coram Poland. Płytki w atrakcyjnym formacie 58×58 cm przygotowane zostały w kilku wykończeniach, m.in. białym, platynowym, czarnym, pomarańczowym. Powierzchnia gresu przywodzi na myśl grubo tkaną jutę. Swoista „plecionka”, w jaką układa się ornament, w wersji platynowej podkreślona jest przez błyszczące wykończenie. Pomimo delikatnej faktury produkt jest twardy, mrozoodporny, odporny na ścieranie, działanie kwasów itp.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Firma Bestile Ceramicas – kolejny nowy dostawca firmy Coram Poland, także wykorzystuje technikę cyfrowego szkliwienia do wyrobu swoich produktów. Hiszpański producent oferuje bardzo ciekawe płytki modułowe imitujące różnego rodzaju mozaiki. Będą one podstawowym asortymentem w grupie targowych nowości oraz podstawą oferty na rok 2013. Dotychczas możliwości zdobienia tego typu płytek były ograniczone, co miało odbicie w wygórowanej cenie. Dzięki obecnej technice cyfrowej można precyzyjnie i niedrogo zdobić tak drobne i zróżnicowane elementy. Kolekcje na które warto zwrócić uwagę to: „Arandas”, „Millenium Magma” oraz seria „Puzzle” oferowana w wersji białej i czarnej.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)