Płyty do izolacji ścian od wewnątrz

meble do salonu

fot. meble do salonu

Zima już tuż tuż. Dla spóźnialskich, którzy chcieliby jeszcze ocieplić mieszkanie przed pierwszymi przymrozkami firma Saarpor proponuje płyty do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Łatwy montaż i niski koszt materiałów pozwalają na ocieplenie mieszkania w ciągu kilku dni.

Eksperci szacują, że blisko 40 proc. strat ciepła pochodzi z nieocieplonych ścian. Wewnętrzne czy zewnętrzne izolowanie ścian za pomocą płyt styropianowych, wełny mineralnej czy pianki poliuretanowej wiąże się z dużymi kosztami, koniecznością zatrudnienia ekipy remontowej i poważnymi pracami budowlanymi. Możemy jednak wykorzystać gotowe technologie izolacyjne w postaci płyt Climapor XPS – pozwalające na szybkie, łatwe i tanie wykonanie takich prac nawet samemu.

Ogrzewaj pomieszczenia, a nie ściany
Płyty Climapor XPS wykorzystuje się do wykonywania izolacji i ociepleń nie tylko ścian, ale również sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń. Wprowadzenie takiej izolacji pozwala szybko podnieść temperaturę ogrzewanego pomieszczenia, unikając dużych strat energii na ogrzewanie samych ścian.

Płyty izolacyjne wykonane są ze specjalnego utwardzonego ekstrudowanego polistyrenu. Są cienkie (4 lub 7 mm). Pomimo niewielkiej grubości posiadają doskonałe właściwości izolacji termicznej, takie same jak: dwukrotnie grubszy styropian, 20 razy grubsza ściana z cegły litej czy 60 razy grubszy beton.

Materiały z powodzeniem wykorzystać można zarówno do mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Mała grubość izolacji pozwala na stosowanie płyt bez obawy o zmniejszenie powierzchni mieszkania. Płyta jest także niezastąpiona w miejscach trudnodostępnych jak: okolice okien i drzwi, osłony rolet okiennych czy wnękach kaloryferowych. Płyty podnoszą także izolację ścian działowych oraz piwnic i fundamentów, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Nie tylko izolacja termiczna

ocieplanie

Zobacz również: Nowe kolory grzejników Jaga

fot. ocieplanie

Climapor XPS zapewnia nie tylko ochronę pomieszczenia przed utratą ciepła. Jest to także doskonały sposób na wyciszenia mieszkania zarówno od hałasu zewnętrznego, jak i tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB. Dodatkową zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przed wilgocią. Jest ona także odporna na działanie pleśni i grzybów.

Zrób to sam
Montaż płyty Climapor XPS jest prosty i bez problemu możemy wykonać go sami:

ocieplanie

fot. ocieplanie

Krok 1 – przygotowujemy powierzchnię. Uszkodzone powierzchnie na ścianie czy suficie naprawiamy i wyrównujemy przy użyciu gładzi szpachlowej. Następnie nanosimy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa.
Krok 2 – płyty izolacyjne przykładamy do ściany na styk, naddatki docinamy nożem i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Styki płyt uszczelniamy szpachlą dyspersyjną lub taśmą.
Krok 3 – całość możemy bezpośrednio pomalować, pokryć tapetą lub kafelkami. Dodatkowo na płyty XPS można położyć siatkę z włókna szklanego i tradycyjny tynk.

Wymiary płyt Climapor XPS: długość 1 m x szerokość 0,5 m
Grubość: 4 lub 7 mm

Cena: 37 zł / paczka 8 sztuk (4 mm)
Cena: 48 zł / paczka 8 sztuk (7 mm)

Płyty Climapor XPS dostępne sa w hipermarketach Castorama
w miastach: Legnica, Bielsko Biała, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk oraz w hipermarketach OBI: Gdańsk, Warszawa, Słupsk.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)