Płyty stropowe ze zbrojonego betonu komórkowego

strop

fot. strop

Wielkoformatowe płyty ze zbrojonego betonu komórkowego Termalica przeznaczone są do stosowania w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym. Służą do wykonywania stropów i stropodachów.

Produkty oferowane są także w wersji na indywidualne zamówienie inwestora. Są one wówczas dostosowanych do konkretnych uwarunkowań konstrukcyjnych. Grubość i długość pojedynczego elementu nie może przekraczać wymiarów: 240 mm (grubość) i 6000 mm (długość). Zbrojone płyty Termalica mają wyprofilowane krawędzie, które tworzą podłużne zamki. Zazbrojone i wypełnione betonem zapewniają jednolitą i sztywną powierzchnię stropu.

Zastosowanie płyt stropowych Termalica jest prosty i znacznie skraca czas wykonania stropu. Aby je zamontować, nie trzeba wykonywać szalunku, ani podpór montażowych.
Bes pośrednio po wykonaniu stropu, można go obciążać. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkim rozpoczęciu murowania kolejnych kondygnacji budynku.

Zobacz również: Moda na lofty

Z wielkoformatowych płyt Termalica można także zbudować konstrukcję dachu. Owe rozwiązanie pozwala na rezygnację z tradycyjnych drewnianych wiązarów dachowych. W przypadku prostych dachów dwuspadowych domów mieszkalnych, płyty opiera się na ścianach szczytowych i poprzecznych nośnych budynku, a następnie izolowane termicznie pomiędzy drewnianą konstrukcją pod dowolne pokrycie dachowe.

W przypadku halowych obiektów przemysłowych o konstrukcji słupowo-ryglowej z prefabrykowanych elementów stalowych lub żelbetowych, płyty układa się na belkach dachowych i montuje do konstrukcji za pomocą specjalnych łączników lub układu prętów kotwiących.

Płyty stropowo-dachowe Termalica
– Wymiary: długość: ≤6000 mm, szerokość: 300÷600 mm, wysokość: 240 mm
– Wytrzymałość na ściskanie: 4 MPa
– Współczynnik przewodzenia ciepła λ: 0,14 W/mK
– Współczynnik przenikania ciepła U: 0,58 W/m2K
– Cena: 270,60 PLN brutto/m2

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)