Po dwóch stronach kontrastu

garnki

fot. garnki

Coś królewskiego i majestatycznego jest w połączeniu bieli i czerni. Ten najbardziej podstawowy i najczystszy w formie kontrast ma w sobie też wiele magii i tajemniczości. Odbija naturę wszechświata, znanego ludzkości świata i samego człowieka. W połączeniu bieli i czerni kryje się symboliczna pełnia.

Tendencja łączenia kolorystycznych Jin i Jang trafiła już dawno w ludzką codzienność – designerskie projekty, estetyczne wizje artystów. Nie mogło jej zabraknąć też w kuchni XXI wieku.

Niemiecka marka Silit, niekwestionowany specjalista w zakresie zjawiskowych technologii i niepospolitego designu naczyń, proponuje coś prawdziwie kontrastującego – czystą i nieskazitelną biel serii Polar White i antracytowoczarną, koncertowo-elegancką czerń linii Piano Black. Połączenie tych dwóch bliźniaczych serii daje powalający elegancją i profesjonalizmem efekt.

garnki

fot. garnki

Obie linie tych niezwykle trwałych, ciężkich, doskonale wykonanych naczyń stworzono z nowoczesnego, antyalergicznego i antybakteryjnego, niemal niezniszczalnego Silarganu®, który tworzy wewnątrz i na zewnątrz naczyń ultratwardą, ceramiczną powłokę.
Znajdujący się wewnątrz naczyń czarny Silargan® jest idealnie gładki, odporny na zarysowania i… myślący. Sam z siebie potrafi zlikwidować bakterie coli, gronkowca i salmonelli. Przez lata zapewni pasjonatom zdrowego gotowania najwyższej jakości posiłki o bogatym smaku i wyrazie.

Obie linie naczyń – garnki Polar White (link) i Piano Black – mają stalowe, szczelnie przylegające do garnków pokrywy, dzięki którym można gotować w minimalnej ilości wody, bez straty witamin i składników mineralnych produktów.
Szkielet stworzony został z jednego kawałka ferromagnetycznej stali, dzięki czemu równomiernie i szybko rozprowadza ciepło po całym naczyniu, utrzymując je długo. Polar White i garnki Piano Black (link) wymagają minimalnej ilości energii do gotowania. Oczywiście, naczynia Silit z odkrywczą powłoką Silargan® nadają się doskonale do używania również na najnowszych typach kuchenek – sensorowych i indukcyjnych. Można też, bez obaw, myć je w zmywarce, a do mieszania gotowanych potraw nie koniecznie używać drewnianych lub syntetycznych utensyliów, bo Silargan® jest doskonale odporny na zarysowania.

Sklep www.smakprostoty.pl (link), sięgając po zjawiskowe naczynia Polar White i Piano Black marki Silit, staje pomiędzy bielą, a czernią, decydując się na kuchnię w kolorze Jin-Jang.

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)