Podłoga inspirowana żywiołami

podłoga drewniana

fot. podłoga drewniana

Słońce, wiatr i deszcz mają wpływ na drewno, zostawiając na nim trwałe ślady. Z upływem czasu, deski poddane działaniu sił natury nabierają nowego koloru, ale nie tracą na użyteczności. Zastosowanie odpowiednich metod obróbki pozwala osiągnąć podobne efekty wizualne, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych właściwości materiału. Middle Age Floors to podłoga w barwach przypominających drewno, które zostało poddane działaniu czynników atmosferycznych.

Inspiracją do stworzenia serii dębowych podłóg Middle Age Floors, była natura, a dokładnie panujące w niej żywioły takie jak woda, ogień czy powietrze. Kolekcja obejmuje elementy w ośmiu kolorach, pośród których znajdziemy m.in. barwy weathered white oraz weathered red. Nawiązujące do aury nazwy nie zostały nadane przypadkowo. Odnoszą się one zarówno do zjawisk, które zainspirowały twórców tej serii, jak i samego wyglądu podłogi. – Surowe deski pozostawione na dłuższy czas na świeżym powietrzu zmieniają swój wygląd pod wpływem warunków atmosferycznych. Efektem działania natury, promieni słonecznych i wiatru, a także opadów deszczu, czy śniegu jest niepowtarzalna barwa drewna – mówi Paweł Bekas, ekspert firmy Chapel Parket Polska, oferującej dębowe podłogi, m.in. serię warstwowych desek Middle Age Floors. – W naturalnych warunkach uzyskanie takich kolorów i faktury trwa kilka lat. Dzięki stosowanym przez nas metodom bardzo podobny rezultat możemy uzyskać w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Co więcej, wykorzystywane przez nas techniki wpływają nie tylko na wygląd podłogi, ale dodają jej także walorów użytkowych – podkreśla P. Bekas.

Za sprawą metod stosowanych w procesie produkcji, deski z serii Middle Age Floors wyróżniają się podniesionym poziomem twardości. Z drewna usuwana jest część, która w tradycyjnych drewnianych posadzkach z biegiem czasu ulegnie ścieraniu. Powierzchnię gotowej podłogi tworzy tzw. drewno twardzielowe, które jak sama jego nazwa wskazuje wysoką twardość i trwałością.

Podobnie jak wszystkie podłogi drewniane z oferty firmy Chapel Parket Polska, deski te są zabezpieczone olejem woskowym uszlachetnionym dodatkowo związkami krzemu. Substancja ta tworzy na powierzchni drewna warstwę podobną do glazury, która chroni materiał przed uszkodzeniami. Ta wzbogacona krzemem substancja znacznie lepiej zabezpiecza podłogę niż standardowe oleje woskowe. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż zaimpregnowaną przy jej użyciu posadzkę wystarczy konserwować tylko raz w roku.

Wysoka trwałość desek Middle Age Floors daje możliwość ich montażu nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także we wnętrzach użyteczności publicznej. Wbrew pozorom, stylizowane deski nawiązujące do estetyki rodem ze Średniowiecza znakomicie komponują się nie tylko w klasycznych aranżacjach, ale sprawdzają się także w ultranowoczesnych przestrzeniach. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)