Podłogi drewniane jak wino: żywioł natury okiełznany ludzką ręką

Podłoga jest jak wino – to zdanie można często usłyszeć z ust koneserów drewnianych powierzchni. To przekonanie o podobieństwie światów – podłóg i win było również inspiracją do powstania kolekcji litych podłóg drewnianych firmy Baltic Wood: Sélection du Sommelier.

podłogi

fot. podłogi

Dar natury…
Drzewo czy winorośl to cenne dary natury. Dary, na które przyroda ma ogromny wpływ, nadając im swoistego rysu, niepowtarzalnych cech, unikatowości i niepowtarzalności. Bo to właśnie miejsce i czas, w którym rośnie winorośl czy drzewa stanowi nie tylko o ich wyjątkowości, ale także o przyszłej wartości wytworzonych z nich produktów. To właśnie z tej niezastąpionej siły natury czerpie człowiek.

… okiełznany ludzką ręką
Dopiero bowiem człowiek, z właściwą troską i znawstwem materii – przekuwa unikatowe cechy stworzone przez przyrodę, w samo wino czy podłogę, nadając doskonałości ostateczny kształt, tworząc jakość i styl. W ten oto sposób powstało 8 oryginalnych, specjalnie skomponowanych litych podłóg drewnianych szlachetnych jak wino z kolekcji Sélection du Sommelier noszących nazwy najlepszych szczepów winnych świata, m.in.: Chardonnay, Riesling czy Pinot Noir.

Przeczytaj również: Magnetyczny Shogun
podłogi

fot. podłogi

Dzięki połączeniu siły natury i wyjątkowych zdolności ludzkich rąk, charakter tych rustykalnych dębowych podłóg odzwierciedla emocje i wspomnienia, niezapomniane obrazy przeszłości stworzone w różnych miejscach, w różnych porach roku.

Sięgnąć po doskonałość
Jak w przypadku wina, tak i w przypadku podłóg drewnianych na doskonałą kompozycję całości składa się wiele czynników. Baltic Wood w swojej kolekcji Sélection du Sommelier łączy naturalne piękno drewna z równie ważnymi, najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Zobacz również: Modne wnętrza na Święta

Tak też powierzchnie podłóg ze 100% drewna zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo zostały poddane procesowi szczotkowania, dzięki czemu struktura dębu jest zarówno widoczna, jak i wyczuwalna w dotyku. Ten bukiet estetycznych doznań dopełnia mikrobevel (mikrofaza) występujący na każdym boku deski podłogowe.

podłogi

fot. podłogi

Z solidnych nut natomiast, Baltic Wood poleca fabryczne wykończenie, dzięki któremu podłogi gotowe są do użytku zaraz po zakupie. Dodatkowo: warstwę do wielokrotnej renowacji dochodzącej do 10 mm i solidną grubość deski (22 mm) – jedną z największych dostępnych w sprzedaży!

Podłoga dla pokoleń
Podłogi drewnianejak wino, starzejąc się, nie tracą na swojej wartości. A wręcz przeciwnie – nabierają dodatkowego sznytu. Dojrzewając we wnętrzach naszych domostw, ich kolor zyskuje głębi. Ważne więc, by ich jakość pozwoliła cieszyć się pięknem drewnianych powierzchni kolejnym pokoleniom. Z pewnością jakość podłóg z kolekcji Sélection du Sommelier potwierdzona przez producenta Gwarancją na Całe Życie pozwoli spełnić to zadanie.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)