Podłogi w 100% drewniane – naturalnie!

salon

fot. salon

Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy może prawdziwa? Nic w tym dziwnego bowiem podłogi laminowane posiadają szereg zalet wspólnych z naturalnym wyrobem. Bogate wzornictwo czy prosty sposób montażu to tylko niektóre z nich. Jednak jak mówią Ci, którzy zdecydowali się na podłogę ze 100% drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła natury, tego co pierwotne i prawdziwe.

Przeczytaj: Laguna Znawców

Różnica wyczuwalna w dotyku
„Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli” mawiał Arthur Schopenhauer. I tak właśnie dzieje się w przypadku podłóg drewnianych. Drzewa, niczym unikatowy pamiętnik utrwalają w sobie upływ czasu i bieg historii. Nabierają indywidualnego rysunku i palety odcieni. Dojrzewają w swym indywidualnym charakterze, by następnie – potraktowane fachową ręką człowieka – przybrać formę niezwykłej, ciepłej podłogi na wiele lat i pokoleń. Żadna sztuczna podłoga nie jest w stanie sprostać tej magii przyrody.

podłogi

fot. podłogi

W przeciwieństwie do chłodnego laminatu, podłogi drewniane, zachęcają do bosych wędrówek po zakamarkach domu. Odwrotnie niż w przypadkach syntetyków – tłumią dźwięki i odgłosy kroków. Antystatyczna powierzchnia podłóg z naturalnego surowca, wykończona lakierami i olejami ekologicznymi, pozwala także na bezpieczną zabawę najmłodszych.

Pamiętajmy, że podczas użytkowania, a także utylizacji podłogi drewnianej, nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje. Dodatkowo podłogi z surowców naturalnych „oddychają", utrzymując w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrza.

Inwestycja na lata
Zwolennicy podłóg i laminatu przekonują, że jedną z najważniejszych zalet tego typu produktów jest jego wytrzymałość i niska cena. To prawda, że materiały sztuczne są tańsze niż 100% drewna, jednak warto zauważyć, że mimo iż są odporniejsze na zarysowania, nie nadają się do regeneracji, wymagając wymiany całej podłogi. Przeważnie więc podłogi laminowane musimy zmieniać co kilka lat.

salon

fot. salon

Droższa podłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także posiada gwarancję na kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Dla przykładu lite podłogi drewniane z kolekcji Baltic Wood – Sélection du Sommelier posiadają Gwarancję na Całe Życie! Co więcej im starsze drewno, tym ma szlachetniejszy wygląd. Naturalny surowiec daje możliwość kilkukrotnej renowacji. Dlatego decydując się na podłogę drewnianą, w skali kilkudziesięciu lat w rzeczywistości zaoszczędzimy dużo więcej pieniędzy i czasu niż w przypadku wyboru podłogi syntetyczne.

Feeria barw i wykończeń
Obecnie podłogi drewniane coraz mniej też ustępują laminowanym pod względem różnorodności. Klienci mogą wybrać wymarzony produkt wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego lub niezwykle barwnego drewna egzotycznego. Jasny lub ciemny, lity, trójwarstwowy, we wzorze deski 1-rzędowej, czy 3-rzędowej klepki.

salon

fot. salon

Liczne wariacje dotyczą także powierzchni podłóg, które mogą być uszlachetnione bejcą, procesem szczotkowania, olejem ekologicznym czy lakierem. I tu niech potwierdzeniem będzie kolekcja Sélection du Sommelier, w której podłogi zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowym, białym, ciemnobrązowym, szarym, jasnobrązowym czy grafitowobrązowym) bejcą (no w kolorze kruchej bieli) lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo zostały one poddane procesowi szczotkowania, dzięki czemu struktura dębu jest zarówno widoczna, jak i wyczuwalna w dotyku.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)