Podłogi z V-fugą i System Megaloc

salon

fot. salon

Chcesz, aby Twoja podłoga przypominała podłogę z desek naturalnych? A może zależy Ci, aby jej montaż był możliwie najmniej czasochłonny? Eksperci RuckZuck, jednej z największych sieci sprzedaży podłóg i drzwi na rynku europejskim, podpowiadają najlepsze rozwiązania w tym zakresie.

Idealnym sposobem na podłogę imitującą do złudzenia tę drewnianą są zdaniem ekspertów z RuckZuck panele podłogowe z tzw. V-fugą. To deski, które dzięki estetycznemu wykończeniu krawędzi przypominają prawdziwe deski drewniane. Ich specjalnie wyprofilowane brzegi tworzą swego rodzaju rowek, przez co sprawiają wrażenie bardziej naturalnych. Większość paneli z V-fugą dodatkowo różni się od pozostałych desek rozmiarem, a niektóre (jak np. kolekcja Visiogrande firmy Classen) mają postać płytek. Panele z V-fugą dostępne są również m. in. w kolekcjach Discovery i Adventure tego samego producenta.

Jednym ze sposobów na szybki montaż podłogi jest wykorzystanie paneli z zamkiem Megaloc. Ten nowoczesny i trwały system, ze względu na sposób łączenia desek, pozwala znacznie skrócić czas montażu, jak i późniejszego demontażu. Panele łączymy bowiem pojedynczo, a nie – jak w przypadku pozostałych systemów – na całej długości pomieszczenia.

Zanim jednak zaczniemy układać panele podłogowe, należy pamiętać, aby na minimum 48 godzin pozostawić je we wnętrzu, w którym będą układane. Wilgotność powietrza w takim pomieszczeniu nie powinna przekraczać 75 proc., a temperatura nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza. Do montażu w systemie Megaloc należy użyć jednocześnie folii paraizolacyjnej i podkładu. Paneli w tym systemie nie powinno się montować na ogrzewaniu elektrycznym ze względu na zbyt silne źródło ciepła, nie ma jednak przeciwwskazań odnośnie układania ich na ogrzewaniu wodnym.

Panele (o grubości 8mm) z zamkiem Megaloc można montować również w systemie Gekko, czyli systemie umożliwiającym instalację paneli laminowanych na ścianie. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu w prosty sposób zmienimy aranżację dowolnego pomieszczenia, osiągając ciekawy efekt dekoracyjny w salonie, sypialni, biurze lub sali konferencyjnej.

Zamek Megaloc zastosowany został m. in. w kolekcjach firmy Classen: Soft&Silent, Extreme, czy Discovery.

Dzisiaj odwiedzający nas klienci są znacznie bardziej zapracowani i poszukują prostych rozwiązań, jednocześnie pozwalających na znaczną oszczędność czasu, dlatego doradzamy im kupno paneli podłogowych z zamkiem Megaloc. Dzięki temu montaż jest znacznie szybszy, a podłoga niezwykle estetyczna i trwała – mówi Krzysztof Bedra, manager odpowiedzialny za ekspansję sieci RuckZuck w Polsce – Tym klientom, których interesują panele przypominające podłogi naturalne, polecamy z kolei deski z tzw. V-fugą – dodaje.

Oferta obejmuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych cenionej na rynku firmy Classen. Fachowe porady pracowników RuckZuck ułatwiają decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)