Podłogowa awangarda

panele podłogowe

fot. panele podłogowe

Żyjemy w świecie pełnym odważnych barw, zróżnicowanych faktur i kreatywnych pomysłów. Nie boimy się łączyć styli ani podważać dotychczas obowiązujących trendów. Projektując nasze wnętrza stawiamy na ich indywidualność i charakter odpowiadający naszym estetycznym upodobaniom. Kolekcja paneli podłogowych Xenia firmy WITEX to propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią oryginalne pomysły dekoracyjne, a jednocześnie cenią trwałe i solidne produkty.

Przeczytaj również: Kuchnia na miarę

Współczesne wnętrza, zarówno te prywatne, jak i publiczne, coraz częściej urządzane są w nowoczesny, czasem nawet niekonwencjonalny sposób. Różnokolorowe, futurystyczne meble, pokryte abstrakcyjnymi obrazami ściany czy nieszablonowe dodatki nikogo już nie dziwią. Również w kwestii wyboru podłogi coraz częściej stawiamy na oryginalność. Projektanci firmy WITEX, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, stworzyli Xenię – nową kolekcję paneli podłogowych. Jest to propozycja na wskroś nowatorska i nowoczesna, choć część jej dekorów nawiązuje wzornictwem do powierzchni naznaczonych duchem czasu, tudzież do kultowych symboli zaprzeszłych lat.

Stop monotonii
Laminowane panele podłogowe o wyglądzie przetartego metalu czy ciemnej blachy? A może podłoga udekorowana tysiącem małych kropek tworzących fantazyjną kompozycję? Wzory paneli z kolekcji Xenia, takie jak Scratch, Magnet Silver, Dots czy Lost, zaskoczą niespotykanymi wcześniej fakturami i deseniami. Wielbicielom motoryzacji bez wątpienia do gustu przypadnie wzór Match nawiązujący do tapicerki Srebrnej Strzały – legendarnego samochodu sportowego, który przez lata dominował na światowych arenach wyścigowych. Dekor Artefact, dla którego inspiracją był wygląd wyrzuconych na brzeg morza, wypłukanych przez fale desek, dzięki swojemu oryginalnemu, postarzałemu wyglądowi, będzie z kolei doskonale pasował do wielu nowoczesnych wnętrz.
Do małych pomieszczeń firma proponuje dekory w układzie pasków, które, w zależności od kierunku ułożenia, optycznie wydłużą lub poszerzą pomieszczenie. Modne kolory oraz klasyczne struktury, takie jak faktura trzciny (dekor Reed) czy deski okrętowej (Riva), dodatkowo podkreślone przez czterostronną fugę, pozwolą stworzyć we wnętrzu nieco surowy, choć daleki od monotonii, klimat.

Przeczytaj również: Drzewko, nie tylko od święta
panele podłogowe

fot. panele podłogowe

Panele najwyższej klasy
Bogactwo dekorów to bez wątpienia ważna zaleta paneli podłogowych z kolekcji, jednak należy podkreślić, że są one również niezwykle wytrzymałe i trwałe. Powiększony rozmiar panela (długość 1208 mm i szerokość 305 mm) zapewnia większą stabilność podłogi niż w przypadku nawierzchni z desek o standardowych wymiarach. Klasa ścieralności AC4 sprawia natomiast, że panele z kolekcji Xenia są bardzo odporne i mogą być montowane w miejscach często i tłumnie odwiedzanych, takich jak kawiarnie, sklepy czy biura. Doskonale sprawdzą się one również w domowych wnętrzach: w przedpokojach, salonach i jadalniach. Co więcej – panele posiadają wodoodporną płytę nośną Aqua–Protect oraz impregnowane krawędzie, czyli elementy chroniące panele przed pęcznieniem. Dzięki tym rozwiązaniom nawet w łazience możemy cieszyć się podłogą o oryginalnych wzorach. Warto tutaj dodać, że montaż paneli z kolekcji Xenia jest bardzo prosty, dzięki czemu zajmuje on tylko kilka godzin. Ułożenie podłogi w formie tzw. podłogi pływającej zapewnia swobodę ruchu jej elementów, dzięki czemu przez lata zachowuje ona idealny wygląd bez szpar i wybrzuszeń.

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo użytkowników powierzchnia paneli podłogowych pokryta została dodatkowo warstwą antystatyczną i antypoślizgową. Pierwsza z nich zmniejsza przyczepność brudu, dzięki czemu podłogi łatwiej jest utrzymać w czystości, a także redukuje powstawanie napięć elektrycznych, druga natomiast zmniejsza ryzyko poślizgnięć, które zdarzają się na mokrej i wilgotnej podłodze.
W dobie XXI wieku wydawać by się mogło, iż w dziedzinie mody i obowiązujących trendów powiedziane zostało już wszystko. Dlatego tak istotne staje się odnalezienie swojego stylu, przełamującego konwencje i wprowadzającego do naszych wnętrz ducha oryginalności i indywidualności. Pomogą nam w tym panele z kolekcji Xenia firmy WITEX – prawdziwa podłogowa awangarda.

Kolekcja Xenia
Wymiary panela: 1208 mm x 305 mm
Grubość panela: 8 mm
Struktura: struktura typu Soft z 4-stronną fugą
Płyta nośna: Aqua-Protect
Odporność na ścieranie: AC4
Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 23, mocno obciążone (wg DIN EN 13329)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 32, średnio obciążone (wg DIN EN 13329)
Gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach mieszkalnych: 25 lat
Gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach publicznych: 5 lat

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)