Podróż w czasie z kolorami – trendy 2013

sypialnia

fot. sypialnia

Nowoczesne pomieszczenie w odcieniach szarości i bieli, tradycyjne paryskie apartamenty w stylu glamour, a może powrót do stylowych lat 50. i 60.? Śnieżka właśnie ogłosiła trendy kolorystyczne na 2013 rok. Oryginalne i modne połączenia kolorów zabiorą nas w prawdziwą podróż w czasie, zarówno do przeszłości, jak i daleko w przyszłość!

Wszyscy, którzy kochają nowoczesne przestrzenie, idealne połączenia odnajdą w trendzie Czysta forma. Jest to doskonały styl dla osób, panujących nad swoim życiem i otoczeniem, doceniających piękno detalu. Biało-szare przestrzenie przełamane mocnymi akcentami indygo i błękitu, wyciszają i inspirują, pozwalając oczyścić myśli z codziennych trosk. Dominują tu proste formy, a wszystkie niepotrzebne elementy pozostają ukryte, tak by móc wyeksponować najbardziej designerskie obiekty.

salon

Zobacz również: Ptasie opowieści

fot. salon

Barok cyfrowy to styl łączący elementy glamour z nowoczesnymi sprzętami XXI wieku, nadający otoczeniu teatralno-żartobliwy charakter. Tradycyjne formy oraz metaliczne i perłowe powierzchnie komponują się z mocnymi i intensywnymi barwami. W tym trendzie liczy się mocna osobowość, obdarzona równocześnie odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Inspiracje czerpane z prawdziwie niezwykłych i fascynujących przestrzeni. W takim otoczeniu, świat stoi przed nami otworem!

Efektem coraz większego wyczulenia na silny związek pojęcia komfortu z naturalnymi, przyjaznymi środowisku materiałami, jest trend Natura komfortu. Istotnym materiałem jest drewno, które często pozostając w naturalnym kształcie, tworzy funkcjonalne przedmioty. Połączenie inspirowanych naturą kolorów i pochodzących z recyklingu sprzętów stwarza natomiast wrażenie pełnej ciepła prostoty, w którym odnajdziemy spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Każdy, kto tęskni za charakterystycznym klimatem drugiej połowy ubiegłego stulecia, w Retromanii odnajdzie coś dla siebie. Ten jakże oryginalny trend, pozwala łączyć wyszperane na rodzinnych strychach sprzęty z czasów PRL ze współczesnymi meblami. Towarzyszące im mocne kolory – matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrze utrzymane w tym klimacie jest pełne kontrastów, świeże i zaskakujące. Na świecie styl ten zyskał nawet specyficzną nazwę midcenury modern.

salon

fot. salon

Techno landrynki to trend, który ujawnia świetlistość i intensywność barw poprzez zdecydowane kontrasty: zielono-pomarańczowe, czerwono-niebieskie, różowo-pomarańczowe. Bardzo ważne jest tu sąsiedztwo śnieżnej bieli, która od żywych kolorów nabiera chromatycznego odcienia. W takim pomieszczeniu mile widziane jest oświetlenie LED, plastik czy proste meble w intensywnych, kontrastujących barwach. Nic lepiej nie odda nowoczesnego podejścia do świata.

Każdy z trendów niesie ze sobą inną ideologię. Różnią się od siebie charakterem i wyrazem. Wszystkie łączy jednak wspólny mianownik – powstały po to by nadążyć za pędzącym w szalonym tempie światem, nie odcinając się jednocześnie od korzeni, czerpiąc inspirację zarówno z bogactwa tradycji, jak i piękna natury. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)