Podstawowe zasady aranżacji wnętrz

salon

fot. salon

Stworzenie udanej aranżacji mieszkania wymaga od nas zaangażowania oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Dostępność rozwiązań, a także bogaty wybór dekoracji z jednej strony ułatwia nam podjęcie decyzji i odnalezienie wymarzonego produktu, z drugiej sprawia, że często czujemy się zagubieni i potrzebujemy pomocy specjalisty. Pamiętajmy, że nie istnieje jedna, uniwersalna metoda, która pozwoli urządzić każdą przestrzeń. Są jednak zasady, które mogą okazać się pomocne. Dekoria.pl podpowiada na co zwrócić uwagę aranżując mieszkanie, tak by uniknąć błędów.

Przeczytaj również: Stylowe przyjęcie na werandzie

Istotny układ wnętrz

Urządzanie mieszkania rozpocznijmy od funkcjonalnego podziału przestrzeni. O ile pomieszczenia takie, jak łazienka czy kuchnia są z góry ustalone, o tyle decyzja dotycząca aranżacji pozostałej części lokum zależy wyłącznie od nas. Dzieląc mieszkanie pamiętajmy o funkcjonalności przestrzeni i znajdźmy odpowiednie miejsce do wypoczynku, zabawy, pracy czy przechowywania sprzętu czy ubrań.

W poszukiwaniu stylu

Wystrój wnętrza powinien przede wszystkim odpowiadać naszym upodobaniom. Dlatego zastanówmy się, co tak naprawdę lubimy, w otoczeniu jakich przedmiotów czujemy się dobrze i komfortowo. Trendy przemijają, a przesadne uleganie temu co jest modne, nie ma sensu. Jeżeli lubimy tradycyjne wzornictwo, proste kształty i neutralną kolorystykę, styl klasyczny będzie dla nas najlepszy. Wówczas zdecydujmy się na zakup dodatków wykonanych np. z eleganckich, żakardowych tkanin z delikatnym połyskiem, które odnajdziemy w kolekcji Odisea od Dekoria.pl. Czując się dobrze w przestronnych, współczesnych wnętrzach wybierzmy styl nowoczesny i pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii koloru i designu. Zastanówmy się nad zakupem materiałów w intensywnych odcieniach i z ciekawym wzorem geometrycznym. Znajdziemy je m.in. w kolekcji Summer. Stawiając na ciepły, przytulny, sielski wystrój mieszkania, zdecydujmy się na styl angielski. Nie powinno w nim zabraknąć kwiecistych dodatków, które odnajdziemy w linii Londres. Jeżeli natomiast zamiast bibelotów i ciepłych kolorów, wolisz cegłę, stal i drewno – idealny okaże się styl minimalistyczny i industrialny.

Rodzaj, kolor, faktura

tkaniny

fot. tkaniny

Wybierając dodatki, w tym tkaniny, zwróćmy uwagę zarówno na kolor, jak i rodzaj, grubość oraz fakturę. Dzięki temu dobierzemy materiał pod względem jego zastosowania: dekoracyjny lub tapicerski. W wyborze odpowiedniej barwy kierujmy się gustem i poczuciem estetyki. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać. Przede wszystkim warto mieć na uwadze fakt, że przedmioty, które widzimy w sklepie mogą wyglądać inaczej w zależności od oświetlenia. Dlatego skorzystajmy z opcji zamówienia bezpłatnych próbek tkanin, na podstawie których ocenimy czy wybrany przez nas artykuł spełnia nasze oczekiwania.

Mniej znaczy więcej
Zachowaj umiar – ta zasada dotyczy zarówno kolorów, jak i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Łatwo zagracić nawet dużą przestrzeń, a trudniej rozplanować mieszkanie w taki sposób, by było funkcjonalne. A przecież o to nam chodzi, prawda?
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)