Podsumowanie 20. edycji targów MIPIM

Skończyła się 20. edycja największych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Cztery marcowe dni upłynęły na licznych spotkaniach biznesowych i dyskusjach o sytuacji na światowych rynkach. Na Lazurowym Wybrzeżu zaprezentowała się również Warszawa, z projektami rewitalizacji, w tym restauracji Pałacu Młodziejowskiego na warszawskim Starym Mieście.

pałac

fot. pałac

Międzynarodowe targi MIPIM od dwudziestu lat przyciągają inwestorów, deweloperów, finansistów, konsultantów, czyli wszystkich żywo zainteresowanych sytuacją na rynku real estate. Co prawda, kryzys spowodował nieco mniejszą niż w ubiegłych latach frekwencję, jednak dużych graczy nie zabrakło. Wśród tegorocznych wystawców szczególnie wyróżniały się stoiska rosyjskie z Krasnodarskiem na czele. Rosja, jak co roku, skupia na sobie uwagę inwestorów za pomocą gigantycznych makiet i pięknych hostess. Z kolei polskie miasta, w tym Warszawa, prezentowały swoje oferty inwestycyjne za pomocą wizualizacji miejsc, które wkrótce zostaną przebudowane m.in. Placów: Teatralnego i Bankowego. Nie zabrakło także makiety Stadionu Narodowego. Mermaid Properties, spółka obecna na stoisku warszawskim, w ramach hasła przewodniego stolicy „Grow with Warsaw – Revitalization”, prezentowała projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego na warszawskim Starym Mieście. W ciągu najbliższych dwóch lat ten zabytkowy kompleks zostanie przekształcony w luksusową rezydencję, składającą się z dwudziestu przestronnych apartamentów oraz dwóch lokali użytkowych. Rewitalizacja budynku sprawi, że Pałac nie utraci swojego klimatu pałacowego, a jego fasada nie zostanie naruszona. Nowością będą m.in. rozwiązania współczesnej technologii, takie jak parking podziemny.

Wśród odwiedzających stand dewelopera, znaleźli się m.in. zainteresowani zakupem apartamentu na Miodowej Brazylijczycy, Anglicy oraz mieszkańcy Republiki Południowej Afryki.

Przeczytaj również: Domy szkieletowe
Pałac Młodziejowskiego

fot. Pałac Młodziejowskiego

Bardzo cieszy nas fakt, że Pałac Młodziejowskiego wzbudził zainteresowanie zwiedzających z tak odległych zakątków świata. Ich pozytywne komentarze są dla nas sygnałem, że rewitalizacja Pałacu jest projektem interesującym nie tylko w Polsce, ale unikalnym w skali światowej – mówi Radosław Sieroń, prezes Mermaid Properties. Przez udział w MIPIM oczekiwaliśmy bezpośrednich spotkań z zainteresowanymi projektem Miodowa 10 oraz rozmów z zagranicznymi inwestorami. Oba cele udało nam się osiągnąć. Dodatkowo mieliśmy okazję promować na arenie międzynarodowej inwestycje biurowe realizowane przez nas zarówno w Warszawie, jak i Łodzi – dodaje Sieroń.
Stołeczne stoisko uświetniła swoją osobą Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz – Waltz, otwierając w środę 11 marca uroczystą przemową cocktail.

Forma uczestnictwa w targach znacznie różni się ze względu na kraj pochodzenia wystawcy. Podczas, gdy kraje zachodnioeuropejskie traktują swoje stoiska jako miejsce spotkań, zarówno biznesowych, jak i mniej formalnych, kraje Europy Środkowej i Wschodniej, stawiają na prezentację stoisk i swoich produktów. Jednak to właśnie różnorodność prezentacji wszystkich uczestniczących w targach wystawców i nie gasnące zainteresowanie targami, sprawia że wystawiennictwo jest nadal tak popularną metodą promocji marki – reasumuje Sieroń.

Mermaid Properties Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w budowie i rewitalizacji budynków mieszkalnych oraz biurowych. Spółka działa w Polsce już 13 lat i z powodzeniem realizuje kolejne inwestycje. W jej portfolio znajdują się m.in. projekty takie jak: Pałac Młodziejowskiego na warszawskiej Starówce, Jasna 26 w Warszawie, osiedla River House na warszawskim Mokotowie i Aleksandria w Łodzi oraz budynki biurowe: Prosta 69 Warszawa, Cross Point Łódź oraz Libra Business Centre przy alejach Jerozolimskich. Spółka realizuje projekty dla inwestorów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Polski.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)