Pojemna szafa w dziecięcym pokoju

Aranżacje pokojów dziecięcych

fot. Aranżacje pokojów dziecięcych

Wybór mebli do dziecięcego pokoju jest niezwykle ważną kwestią. Muszą być nie tylko wygodne i pojemne, by pomieścić wszystkie zabawki, odzież i akcesoria, ale także estetyczne. Ekspert firmy Komandor doradza, jakie rozwiązania będą nie tylko funkcjonalne, ale także spełnią marzenie o pięknym pokoju dziecka.

Dzieci wyrastają nie tylko z ubrań i zabawek, ale także z mebli. Z biegiem lat zastępujemy małe łóżka większymi, wstawiamy dodatkowe komody i regały. Jednak niektóre elementy mogą pozostać niezmienione lub prawie niezmienione. Dekorując pokój malucha warto wybrać meble które będą praktyczne i atrakcyjne przez wiele lat, także dla naszej pociechy.

Aranżacje pokojów dziecięcych

fot. Aranżacje pokojów dziecięcych

„Nieokiełznaną przestrzeń dziecka pomoże uporządkować pojemna szafa z drzwiami przesuwnymi, w której można pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Drzwi przesuwne nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu pozostaje przestrzeń do zabawy i nauki, a ponadto wnętrze szafy można zmieniać w zależności od potrzeb. Poprzez dobór odpowiednich akcesoriów, układu półek i drążków z łatwością zapanujemy nad chaosem w pokoju dziecka” – mówi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Przykładowo, na górnej półce możemy przechowywać odzież sezonową, natomiast w dolnej części kosze na zabawki. W takiej szafie bez problemu zmieści się nawet wózek. Warto także pamiętać o zamontowaniu domykaczy gazowych, które wyhamowują drzwi i łagodnie je domykają. Dzięki temu nie ma ryzyka przytrzaśnięcia dłoni.

Aranżacje pokojów dziecięcych

fot. Aranżacje pokojów dziecięcych

Do pokoju dziecka warto wybrać gładkie, pastelowe fronty z płyty, które nie tylko rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie, ale także będą uniwersalne przez długi czas. Za pomocą różnych akcesoriów,bez problemu mienimy także wnętrze szafy, w zależności od bieżących potrzeb np. dodając stojak na obuwie. Można także zdecydować się na bezpieczne szklane fronty, które dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej. Są one zabezpieczone folią i łatwe w utrzymaniu czystości – łatwo z nich zmyć efekty radosnej twórczości malucha.

Aranżacje pokojów dziecięcych

fot. Aranżacje pokojów dziecięcych

Gdy dziecko rośnie i z malucha staje się nastolatkiem, chce pokazać całemu światu swoją osobowość i indywidualizm. Można wtedy zmienić wypełnienie drzwi przesuwnych aby stały się bardziej młodzieżowe. Dziewczynki mogą wybrać coś dla siebie pośród subtelnych odcieni różu i fioletu, chłopcy natomiast zdecydować się a wyraziste postacie bohaterów z komiksów czy elementy graffiti. „Dowolną grafikę można nadrukować na szkle, dzięki czemu mebel jest jeszcze bardziej wyjątkowy i osobisty” – mówi Monika Szczęsny.

Nastolatki mają także z czego wybierać – od płyty meblowej, wypełnienia lustrzanego, poprzez ekologiczne rozwiązania, takie jak bambus, rattan czy skóra ekologiczna, po szkło lacobel czy tłoczone bądź ażurowe panele z płyty MDF. Zmiana frontów zabudowy nada pokojowi zupełnie innego charakteru, a rodzice unikną zbędnych wydatków związanych z całkowitą zmianą aranżacji pomieszczenia.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)