Pokój dla dziewczynki

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego wymaga szczególnego przygotowania. Powinien być tak przygotowany aby rósł razem z naszym dzieckiem. Odpowiednio zaprojektowany i wyposażony sprawi, że nasza pociecha będzie chętnie się w nim bawić oraz uczyć.

Przeczytaj również: Odkryj trzeci wymiar ściany

Urządzając pokój dla dziewczynki, warto przede wszystkim zastanowić się nad kolorystyka ścian. Najlepiej jeśli będą to odcienie pastelowe, które stanowią doskonałe tło do mocniejszych akcentów lub motywów przewodnich goszczących w pokoju malucha. Można także zastanowić się nad łączeniem kolorów, a także tworzyw na ścianie. Najważniejsze aby nasze dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie w swoim pokoju.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Oczywiście jeśli nasza mała córeczka jest wierną fanką księżniczek lub innych bajkowych postaci, można spróbować urządzić pokój w takim właśnie charakterze. Idealną kolorystyką będzie tutaj róż, czerwień lub pomarańcz. Dodatki zawierające wizerunek bohaterów z kreskówek będą idealnym dopełnieniem aranżacji takiego pokoju.

Łóżko stanowi istotny element w pokoju młodej damy, dlatego warto wybrać to spełniające powinno trzy istotne cechy: powinno być duże, wygodne oraz z łatwością przechodzić metamorfozy. Idealnym elementem dekoracyjnym takiego mebelka będą kolorowe poduszki oraz pikowana lub wzorzysta narzuta. Warto, aby w pokoju małej księżniczki znalazło się miejsce na niewielki stolik oraz krzesełko, tak by mogło swobodnie zajmować się zabawą.

Oczywiście w dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć mebli do nauki czy przechowywania ubrań. Biurko należy wybrać takie, które w razie potrzeby i wraz ze wzrostem dziecka pozwoli nam na podwyższenie wysokości i zmiany nachylenia kąta blatu Komody i szafki powinny mieć liczne półki i szuflady, ułatwiające przechowywanie licznych dziecięcych ubranek i zabawek. Jak wiadomo, małe panienki lubią przechowywać różne skarby. Dlatego w tym przypadku dobrze sprawdzą się pudełeczka i szkatułki, które ułatwią nam utrzymanie porządku.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dużą atrakcją może okazać się ściana pomalowana farbą tablicową. W ten sposób bez problemu nasze dziecko będzie mogło codziennie ozdabiać pokój w inny sposób. Ciekawą dekoracją może okazać się także tablica magnetyczna lub korkowa, do której bez problemu można przyczepić rysunki. Takie rozwiązania umożliwią ekspozycję prac małego artysty.

Urządzenie pokoju malucha to nie lada wyzwanie. Dobrze zaaranżowany będzie rósł razem z nim. To jak będzie wyglądać w dużej mierze zależy od upodobań i preferencji naszego dziecka, a także budżetu jakim dysponujemy. Najważniejsze aby nasza pociecha czuła się w swoim pokoju dobrze i bezpiecznie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)