Pokój dziecięcy w modnych kolorach

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Przestrzeń pokoju dla najmłodszych członków rodziny powinna odzwierciedlać ich zainteresowania i osobowość. Przeważnie są to wnętrza, w których dominują żywe barwy, odbiegające od stonowanych i zrównoważonych kolorów. Inspiracją do stworzenia przestrzeni, odpowiadającej charakterowi naszych dzieci, może okazać się trend Free Spirit stworzony przez markę Dulux®.

Kolorowy świat dziecka (radzi: Kinga Śliwa, architekt wnętrz)

Pokoje dziecięce odbiegają stylistycznie od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Dominuje w nich mocno podkreślony indywidualizm, są wyrazem poszukiwania własnych zasad i łamania stereotypów. Często elementy wyposażenia wnętrza komponowane są ze sobą na zasadzie kontrastu, nie tylko kolorów, ale również dodatków w postaci przedmiotów i obrazów. Warto wykorzystać wakacje, aby wraz z dzieckiem przygotować ich wymarzoną przestrzeń.

Przeczytaj również: Okienne dylematy
pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dzięki palecie kolorów trendu Free Spirit, która odbiega od stonowanych, zrównoważonych barw, stworzymy wnętrze, będące wyrazem charakterystycznej dla młodych ekstrawagancji i poszukiwania własnego stylu. Mieszanka intensywnych i nasyconych pomarańczy z pastelowym błękitem lub delikatnym różem, połączenie mocnego granatu z jasną zielenią i szarościami, będzie stanowić inspirujące tło dla dodatków odzwierciedlających zainteresowania dziecka. W trendzie Free Spirit odnajdziemy zaskakujące zderzenia materiałów i odważne połączenia niespodziewanych form.

Planując przeznaczony dla dziecka pokój warto docenić i uwzględnić jego indywidualne cechy, nie zapominając przy tym, że pokój pozostaje przestrzenią wielofunkcyjną – należy, więc zaplanować w nim wygodne miejsce do spania, zabawy, nauki, a także do przyjmowania gości. Świetnie sprawdzą się wszelkie mobilne rozwiązania – parawany, regały dzielące przestrzeń, rolety, żaluzje, wnęki, w których można ukryć np. biurko do nauki.

Zobacz również: Urządzamy kuchnię!

Aranżując wnętrza warto pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Nawet jeżeli dodatki i elementy wnętrza pochodzą z różnych światów, są to np. stylowe biurko zestawione z nowoczesnym krzesłem, drewniana komoda, a obok niej wygięte półki z tworzyw sztucznych, kolorowe, kontrastujące tkaniny – nie należy stawiać ograniczeń, pozwalając dziecku na eksperymenty.
Odważna kolorystyka ścian dopełni niepowtarzalny efekt wnętrza, stanie się inspiracją do twórczego myślenia i działania.

Niekonwencjonalnie wykorzystane przedmioty mogą przybierać w młodzieżowym pokoju praktyczne funkcje. Odnaleziony na złomowisku element motocykla może stanowić podstawę stolika przy łóżku, wełniana chusta – materiał do uszycia poduszek, czy narzuty, stary kufer – miejsce do przechowywania szpargałów.
Trend Free Spirit wolny od stereotypów inspiruje do wszelkich odważnych połączeń.

Niekonwencjonalny, buntowniczy, oryginalny

Trend Free Spirit symbolizuje indywidualizm, nonkonformizm, odwagę bycia innym, a nawet odrobinę ekstrawagancji.

Niekonwencjonalna postawa wymaga nieszablonowej palety – niespodziewane zestawienia barw wytrącają nas z równowagi tradycyjnych gam kolorystycznych. Żywe kolory radośnie i swobodnie łączą się wyciszonymi odcieniami. W wyniku tego powstają kombinacje napawające optymistyczną witalnością i energią życiową.

Kolory wchodzące w skład trendu dostępne są w systemie mieszalnika Dulux®.
Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux® – i spoza niej.

Zespół ColourFutures™ każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą
w nadchodzącym roku.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)