Pokój małej elegantki

oświetlenie

fot. oświetlenie

Pokój dziecka to niezwykłe miejsce, wyróżniające się na tle pozostałych pomieszczeń domu nie tylko funkcją, ale i wyrazistą aranżacją, pełną barwnych rozwiązań i bajkowych wzorów. Urządzenie pokoju malucha jest więc nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli ma sprostać zmieniającym się gustom małego mieszkańca i służyć dziecku przez długi czas.

Dziewczęcy świat
Różowe kolory i wielobarwne kwiaty to zdecydowanie domena małych dziewczynek. Ich pokoje pełne lalek, misiów i różnokolorowych dekoracji wyglądają często jak przeniesione wprost z bajkowego świata pięknych księżniczek. Jednak wraz z wiekiem, zmieniają się gusta młodych domowniczek, stają się one niezwykle wymagające i coraz częściej przykładają uwagę do stylowego wyglądu zarówno własnej osoby, jak i otoczenia, w którym przebywają. Szybko zmieniające się upodobania sprawiają trudność w odpowiednim wyposażeniu pokoju, szczególnie jeżeli chcemy uniknąć częstych i kosztownych zmian. Kluczem do sukcesu jest wyważenie proporcji pomiędzy tym co dorosłe i funkcjonalne, a tym co beztroskie i dziecięce. Warto zadbać, aby podstawowe elementy wyposażenia, jak meble czy oświetlenie spełniały te warunki. Rozwiązaniem mogą być nowe lampy dziecięce Praslin marki Nowodvorski Lighting, które pozwolą oświetlić zarówno pokój małej dziewczynki, jak i dorastającej nastolatki. Oprawy oświetleniowe Praslin dzięki nieskomplikowanej formie i subtelnej kolorystyce są wyrazem dziewczęcej elegancji. Stelaż lamp wykonany z białej, lakierowanej stali zwieńczają klasyczne, białe abażury o kształcie ściętych ostrosłupów. Dziecięcy akcent stanowią kolorowe dekoracje w kształcie kwiatków umieszczonych pod każdym z abażurów i u podstawy lampy, a także luźno zwisające na ozdobnych wstążkach.

oświetlenie

Przeczytaj również: Nowoczesna stylistyka wnętrz

fot. oświetlenie

Dodatkowo, abażury zdobi barwna lamówka, która doskonale równoważy nieskazitelną biel, łagodząc jej surowy wyraz. Zestawienie czystej bieli i prostej formy z elementami w kolorze intensywnego różu i fioletu sprawia, że lamy te mają uniwersalny charakter. W połączeniu z bajkowymi dodatkami, będą pasować do pokoju małej dziewczynki, natomiast w miarę upływu czasu wystarczy jedynie zmienić dekoracje, a będą stanowić kobiecy akcent w pokoju nastolatki.

Elegancka funkcjonalność
Pokój dziecka to miejsce, które powinno się przykuwać wzrok wyjątkowym wystrojem, różniącym się od pozostałych pomieszczeń domu. Jednak równie istotna co jego wygląd, jest także jego funkcjonalność, która zapewni maluchowi właściwy komfort i bezpieczeństwo. Dlatego też wyposażając wnętrze przeznaczone dla dziecka, należy wziąć pod uwagę, że znajdujące się w nim sprzęty i meble powinny tworzyć odpowiednie miejsce do zabaw i nauki. Zwłaszcza oświetlenie odgrywa ogromną rolę. Górne źródło światła powinno być dopasowane do wielkości pomieszczenia, tak by dziecko nie musiało wytężać zbytnio wzroku. Lampy z kolekcji Praslin marki Nowodvorski Lighting z łatwością sprostają takim wymaganiom.

W kolekcji znajdują się trzy oprawy oświetleniowe o zróżnicowanych wymiarach oraz różnej ilości punktów świetlnych, a tym samym i natężeniu padającego światła. Do wysokich i przestronnych pomieszczeń odpowiedni będzie także pojedynczy zwis o średnicy 30 cm i wysokości 110 cm. W niższych wnętrzach świetnie sprawdzą się plafony, które zapewnią bardziej rozproszone oświetlenie. Do wyboru mamy plafon z trzema lub czterema punktami świetlnymi, dzięki czemu bez problemu dopasujemy model odpowiedni do własnych potrzeb.

Dziewczynki uwielbiają otaczać się kolorowymi przedmiotami i akcesoriami przypominającymi ich ulubione wzory. Również pokój, będący ich prywatnym światem, musi odpowiadać tym kanonom. Lampy Praslin, nowość marki Nowodvorski Lighting, to sposób by stworzyć dziecięce wnętrze, które będzie rosło wraz z dzieckiem. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)