Pokój marynistyczny

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Mocno świecące słońce i bezchmurne niebo sprawiają, że jedyne o czym marzymy to duży akwen wodny. Kto w takich warunkach pogodowych nie ma ochoty na szybkie przeniesienie się nad jezioro, rzekę, morze czy ocean? Dzieci także lubią nadmorskie klimaty. Nawet jeżeli boją się jeszcze otwartej wody, zabawa na jej brzegu należy do tych najbardziej ulubionych.

Poszukiwanie muszelek i budowanie zamków z mokrego piasku to zajęcia, które potrafią pochłonąć uwagę dziecka na długi czas. Ten sielski klimat możemy także stworzyć w jego pokoju. Jeżeli w tym roku nie planujemy pobytu nad morzem, ozdoby marynistyczne dadzą dziecku jakąś jego namiastkę. Jeśli zaś mamy w planach nadmorską, letnią przygodę, pokój urządzony w tym klimacie, będzie ożywiał przyjemne wspomnienia po powrocie do domu. Jak zatem zaaranżować pokój w stylu marynistycznym?

Jak zwykle przy urządzaniu pokoju utrzymanego w jednorodnym stylu należy zadbać o odpowiednie meble, dodatki i kolorystykę. W tym przypadku powinny dominować biele, beże, błękity i granaty z niewielkim dodatkiem czerwieni. Do umeblowania pokoju marynistycznego idealnie nadaje się kolekcja Marsylia z oferty Pinio. Bryły tych pełnych uroku mebli nawiązują do plażowych domków z Lazurowego Wybrzeża. Na ich frontach umieszczone są napisy w języku francuskim: La Plage – plaża, La Mer – morze oraz Le Solei – słońce. Podkreślają one charakter kolekcji. Całość wykonana została z litego sosnowego drewna, który nadaje wnętrzu sielsko-wakacyjny klimat.

Przeczytaj również: Winylowa rewolucja na podłodze
pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dopełnieniem aranżacji są tkaniny w biało granatowe i biało niebieskie pasy, detale nawiązujące do tematyki morskiej oraz elementy związane ze statkami takie jak liny, kotwice czy latarnie morskie. Doskonałym pomysłem będzie naklejenie na jednej ze ścian fototapety z mapą świata. Przy okazji zabawy, dziecko przyswoi sobie podstawy geografii.

Mapa pomoże także zaplanować kolejne podróże – te bliskie i dalekie. Jak pokazują doświadczenia wielu osób, dziecięce marzenia silnie kształtują zainteresowania i osiągnięcia w życiu dorosłym. W tym przypadku pokój marynistyczny i podróże palcem po mapie mogą stać się przyczynkiem do przyszłych przygód i egzotycznych wojaży. Dlatego jeśli nie ma pomysłu na aranżację pokoju dziecka, warto zainspirować się morzem.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)