Pokojowa kolorowanka

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Dzieciństwo kojarzy się dla wielu osób z beztroską, radością i niespożytymi pokładami energii. Dziecięcy świat jest pełen żywych kolorów, różnorodnych wzorów oraz kształtów. Dotyczy to także pokoju najmłodszych domowników, który nie może być nudny i pozbawiony barwnych akcentów.

Przeczytaj również: Wcielone dostojeństwo

Pokój dziecka nie tylko powinien, ale wręcz musi wyróżniać się aranżacją na tle pozostałych pokoi. Nowoczesna kolekcja Classic firmy ATB to meble dziecięce w odważnych kolorach, które pozwalają stworzyć optymistyczny zakątek dla małego mieszkańca.

Kolorowe połączenia
Kolory odgrywają w życiu dziecka bardzo ważną rolę już od najmłodszych lat. Stymulują jego rozwój, wpływają na nastrój i wypoczynek. Są więc ważnym elementem wystroju pokoju, w którym przebywają najmłodsi. Przy ich pomocy można stworzyć radosny świat z odrobiną szaleństwa i fantazji, a także ciepła i spokoju. Ważne aby nasycenie barw odpowiednio zrównoważyć i dopasować do całej kompozycji. Tak wykreowana przestrzeń będzie sprzyjać zabawie, nauce, a także odpoczynkowi. Dekorowanie pokoju można zacząć od podstaw wykorzystując w tym celu typowo funkcjonalne przedmioty umeblowania, które oprócz funkcji użytkowej, będą pełnić również rolę ozdoby. Sprawdzają się więc meble z kolorowymi akcentami, jak np. zestaw dziecięcy Classic firmy ATB. Jest to kolekcja o prostej, nowoczesnej formie i interesujących rozwiązaniach kolorystycznych. Fronty drzwi i szkielety zostały wykonane z płyty laminowanej w kolorze białym, natomiast fronty szuflad, uchwyty i nóżki z kolorowych, lakierowanych elementów. Nieskazitelna biel doskonale podkreśla intensywny pomarańczowy, różowy, zielony lub niebieski sprawiając, że proste bryły nabierają wyjątkowego charakteru. Dodatkowo, zdobią je ciekawe uchwyty w postaci kółek umieszczanych naprzemiennie – białych na kolorowych fragmentach, a kolorowych na białych. Połączenie klasycznych kształtów i modnych, wyrazistych barw daje ponadczasowy efekt, który sprawia, że meble będą pasować do każdego wnętrza niezależnie od wieku i płci dziecka.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Elementy barwnej układanki
Pokój dziecka z pewnością powinien być kolorowy i atrakcyjny. Prócz wyglądu, równie ważna jest funkcjonalność takiego pomieszczenia. Meble powinny być praktyczne, wygodne i bezpieczne. Pokoje małych domowników są najczęściej niewielkie, dlatego też wymagają przemyślanego rozmieszczenia wyposażenia. Kolorowa kolekcja Classic firmy ATB adresowana do najmłodszych, doskonale spełnia te zadania. To modułowe meble, które dają możliwość dowolnego komponowania zestawu. W ten sposób można poszczególne elementy dopasować do wielkości pomieszczenia, potrzeb i wieku dziecka.

W skład kolekcji wchodzą różne bryły m.in.: łóżeczko dziecięce z możliwością przebudowy na tapczanik, regał wysoki, regał zamykany, półka, biurko do komputera, komoda z przewijakiem do demontażu, łóżko młodzieżowe, regał szkolny, szafa dziecięca oraz szafa młodzieżowa. Przy ich pomocy można bez problemu stworzyć pokój dla niemowlaka, a wymieniając tylko niektóre elementy, także dla nieco starszych dzieci. Dzięki uniwersalnej formie można uzupełnić meble o biurko czy dwudrzwiową szafę i stworzyć pokój dla nastolatka. W ten sposób uniknie się kosztownej wymiany całego umeblowania.

Świat dziecka, to świat fantazji i pozytywnych emocji budowanych rodzinnym ciepłem i radosnymi barwami. Kolekcja mebli dziecięcych Classic firmy ATB z pewnością wpisuje się w ten nurt i będzie stanowić kolorowe uzupełnienie dziecięcego świata.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)