Polerowany beton we wnętrzach

salon

fot. salon

Aluminium, szkło, plastik i… beton jako środki wyrazu? Te tworzywa coraz częściej służą projektantom wnętrz. Surowy materiał paradoksalnie stał się inspiracją do powstania wytwornej kolekcji CERAMSTIC Sablo.

Lakoniczne w formie, odważne w kolorystyce i ergonomiczne w użytkowaniu. Takie właśnie powinny być pomieszczenia mieszkalne doby technologicznego postępu. Do niedawna tego typu tendencje widoczne były przede wszystkim w surowej stylistyce obiektów użyteczności publicznej, dziś jednak z powodzeniem przenoszone są na grunt domowego zacisza.

salon

Przeczytaj również: Nowe szkło ornamentowe

fot. salon

Niekonwencjonalnym elementem wykończenia, wzorowanym na budownictwie przemysłowym, są charakterystycznie lśniące podłogi, a także ściany, do złudzenia przypominające powierzchnię polerowanego betonu. Choć technologia ta jeszcze długo pozostanie domeną głównie wielkich fabryk i hal targowych, w wizjach projektantów coraz częściej pojawiają się odważne propozycje wykorzystania jej w prywatnych mieszkaniach.

Odpowiedzią na coraz bardziej wyrafinowane oczekiwania klientów jest kolekcja gresu szkliwionego Sablo marki Ceramstic. Ta nietuzinkowa propozycja stanowi doskonały punkt wyjścia dla osób ceniących sobie industrialny klimat i poszukujących równocześnie rozwiązań praktycznych, efektowych i rozsądnych cenowo. Sablo to wymykające się utartym schematom płytki ceramiczne, dostępne w dwóch zestawach kolorystycznych: biało-szarym oraz beżowo-złotym. Widniejący na nich rysunek surowego kamienia skutecznie ocieplają roślinne motywy dekoracyjne Bell i Glicynia.

kuchnia

fot. kuchnia

Na szczególną uwagę zasługuje także jakość wykonania oraz trwałość kolekcji Sablo. Wysoki stopień twardości gresu sprawia, że powierzchnia podłogi nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowuje odporność na ścieranie, nie tracąc swojego pierwotnego wyglądu. Połyskująca tafla płytek o wykończeniu lappato, zwłaszcza przy zastosowaniu minimalnej fugi, nadaje całości efekt lustrzanej powierzchni. Wrażenie to potęguje duży format płytek: 60×60 cm.

Wykorzystanie kolekcji CERAMSTIC Sablo to nie tylko prosty sposób na awangardową aranżację, ale także rozwiązanie stwarzające idealne warunki do pracy i odpoczynku. Szybkie tempo, jakie narzuca codzienność oraz mnogość docierających do nas krzykliwych komunikatów sprawia, że zdawkowa elegancja wywiera na nas kojący wpływ. Wielbiciele stylistyki loftowej, którym zasobność portfela nie pozwala na zakup mieszkania w odremontowanej starej fabryce, doczekali się więc doskonałej alternatywy.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)