Polska wersja AutoCAD 2010 już dostępna!

Przykładowy rysunek w programie AutoCAD

fot. Przykładowy rysunek w programie AutoCAD

AutoCAD 2010 przenosi projektowanie i tworzenie dokumentacji na wyższy poziom. Najnowsza wersja wyposażona została w przełomowe funkcje ułatwiające użytkownikowi pracę nad najbardziej złożonymi projektami. Wśród nich znajdują się narzędzia do projektowania swobodnego, rysowania parametrycznego, a także rozbudowana obsługa PDF – są to najbardziej pożądane funkcje przez dotychczasowych użytkowników AutoCAD i członków Autodesk User Group International (AUGI).

Autodesk, Inc. ogłosił, że polska wersja AutoCAD 2010 – jednego z najpopularniejszych rozwiązań do projektowania i przygotowywania dokumentacji jest już dostępna. Dostępna jest także cała rodzina oprogramowania AutoCAD 2010, dedykowanego dla poszczególnych branż, a także AutoCAD LT 2010 do rysowania i detailingu.

“Od lat bazujemy w naszej pracy na rozwiązaniu AutoCAD, dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć efektywność. Każda nowa wersja wnosi kolejne funkcje, które w znacznym stopniu przyspieszają naszą pracę”, powiedział Jay Miller, dyrektor i CAD manager w BHB Consulting Engineers. „Niektóre z genialnych funkcji AutoCAD 2010, takich jak rysowanie parametryczne czy rozbudowana obsługa PDF, pozwalają zaoszczędzić czas i czynią moją pracę łatwiejszą”.

Równie wiele AutoCAD 2010 oferuje na płaszczyźnie przygotowywania dokumentacji, komunikacji, weryfikacji i dostosowywania pomysłów projektowych. Dzięki nowym narzędziom do swobodnego modelowania, użytkownicy mogą w prosty sposób przekształcać swoje pomysły w modele 3D i tworzyć niemal każdy kształt, jaki tylko mogą sobie wyobrazić. Nowe możliwości importowania PDF-ów i używania ich jako podkładów oraz rozbudowane funkcje publikowania, upraszczają dwukierunkową komunikację pomiędzy członkami nawet bardzo licznych zespołów projektanckich. Dodatkowo, wprowadzenie narzędzi do kreślenia parametrycznego z możliwością definiowania ograniczeń, pozwala użytkownikom na definiowanie trwałych relacji pomiędzy obiektami, przyspieszając proces wprowadzania istotnych zmian do projektu. AutoCAD 2010 oferuje także druk w 3D, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można tworzyć trójwymiarowe modele i prototypy fizyczne – korzystając z połączenia „na żądanie” z serwisem oferującym usługi wydruku 3D lub z własnej drukarki 3D.

„Dostarczenie klientom narzędzi do projektowania 3D, które pozwalałyby im przełamywać kolejne bariery, było naszym priorytetem podczas opracowywania wersji AutoCAD 2010”, powiedział Guri Stark, wiceprezes AutoCAD i Platform Products Business Unit. “Do portfolio AutoCAD dołożyliśmy, te najbardziej wyczekiwane przez naszych klientów funkcje, jak rozbudowana obsługa formatu PDF oraz nowe komendy rysowania w 2D w AutoCAD LT. Patrząc całościowo, nowa wersja AutoCAD oferuje siłę i elastyczność, jakiej wymagali nasi klienci do sprawniejszego tworzenia dokumentacji i projektów.”

Rozwiązania z rodziny produktów AutoCAD 2010 dla poszczególnych branż

Zaktualizowane portfolio AutoCADa 2010 zawiera następujące, skierowane do określonych gałęzi przemysłu, aplikacje oparte na platformie AutoCAD:
AutoCAD Architecture 2010 – program wnoszący szereg ulepszeń do istniejących już funkcji, mających poprawić ogólną wydajność pracy, użyteczność i interoperacyjność, włączając w to nowy, bardziej ‘zadaniowy’ interfejs użytkownika, oferujący większą optymalizację organizacji pulpitu roboczego, większe okno rysowania i szybszy dostęp do narzędzi i komend.
AutoCAD Civil 3D 2010 – wersja wprowadzająca szereg udoskonaleń, które mają pomóc w szybszym wykonywaniu swojej pracy specjalistom z dziedziny inżynierii lądowej i wodnej, kreślarzom i geodetom. Także tu mamy bardziej ‘zadaniowy’ interfejs użytkownika, kompletniejsze funkcje geodezyjne i służące do modelowania skrzyżowań dróg.
AutoCAD Electrical 2010 – stworzony specjalnie w celu przyspieszenia budowy elektrycznych systemów sterowania, AutoCAD Electrical oferuje uproszczone środowisko projektowe oraz nową bibliotekę symboli „one-line”, by pomóc inżynierom automatykom zwiększyć produktywność. Rozszerzenia wprowadzone do narzędzia Circuit Builder pozwalają projektantom analizować efektywność energetyczną obwodów i podejmować bardziej „ekologiczne” decyzje.
AutoCAD Map 3D 2010 – wiodące rozwiązanie do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi. AutoCAD Map 3D 2010 oferuje nowe możliwości pomiarowe, bardziej rozbudowaną analizę danych i nową strukturę pracy.
AutoCAD Mechanical 2010 – wyposażony w jeszcze większą liczbę inteligentnych funkcji kreślarskich do automatyzacji popularnych zadań projektowych, AutoCAD Mechanical oferuje konstruktorom-mechanikom większą produktywność. Nowe funkcje obejmują uproszczone środowisko projektowe oraz rozszerzenia dotyczące specyfikacji materiałowej, co pomaga osiągnąć spójne efekty na linii produkcyjnej.
AutoCAD MEP 2010 – oferuje zwiększoną wydajność kreślarską, większą dokładność oraz koordynację projektowania projektantom i kreślarzom w obszarze prac mechanicznych, elektrycznych oraz instalacyjnych. Wśród ulepszeń znajdziemy poprawę wydajności programu, dostępność narzędzi do rysowania pochyłych instalacji rurowych, możliwość znacznie prostszego tworzenia MvParts z brył i zbioru elementów.
AutoCAD P&ID 2010 – pozwala na tworzenie, modyfikowanie i zarządzanie schematami orurowania i oprzyrządowania. W wersji 2010 AutoCAD P&ID wzbogacono interfejs użytkownika, funkcje rysowania krzywych na schemacie i sposób konfigurowania projektu.

Najnowsze wydanie AutoCADa LT 2010, profesjonalnego programu do rysowania w 2D
i detailingu, oferuje udoskonalanie w pracy z PDF-ami (eksport i import), dodatkowe komendy rysowania w 2D do przeglądania i edytowania rysunków i dodatkowe narzędzia do rysowania w 2D, takie jak ALIGN (wyrównanie), Xref (odnośniki) i Block Attribute (atrybuty bloków), mające zwiększyć ogólną wydajność pracy.

Posiadacze dowolnego produktu z rodziny AutoCAD mogą także za darmo pobrać (o ile ich licencja obejmuje taką opcje) program Autodesk Design Review 2010. Dzięki narzędziom do przeglądania, komentowania i wymiarowania, Design Review umożliwia członkom zespołu projektowego uczestniczenie we wszystkich procesach cyfrowej weryfikacji projektów. Najnowsze wydanie czyni ten proces zupełnie ‘bezbolesnym’, oferując dodatkowo przeglądanie
i wstawianie komentarzy do plików w formacie PDF.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)