Pomysł na domową galerię

narzędzia pomocnicze

fot. narzędzia pomocnicze

Domowa galeria to doskonały sposób na nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru i odzwierciedlenie osobowości domowników. Ładnie oprawione zdjęcia nie tylko przywołają miłe wspomnienia, ale też będą przykuwały uwagę i stanowiły główną ozdobę w pomieszczeniu.

Przeczytaj również: Szkło w domu

W galerii dobrze będą prezentowały się zdjęcia rodzinne, portrety, pejzaże z podróży czy fotografie obrazujące zainteresowania domowników. W ramkach można zamieścić także dziecięce obrazki, wycinki z gazet, plakaty, pocztówki oraz fragmenty tkanin.

Nie bójmy się mieszać i łączyć – dotyczy to nie tylko zawartości ramek, ale też samych oprawek. Można zdecydować się na wszystkie ramki w takim samym kolorze, kształcie i rozmiarze lub wręcz przeciwnie – zaszaleć i zestawić w galerii oprawki o różnych barwach, mniejsze z większymi czy owalne z prostokątnymi.

Przeczytaj również: Sauna czy łaźnia parowa?
dekoracje

fot. dekoracje

Dobrze jest przemyśleć, w jaki sposób chcemy powiesić ramki. Można stworzyć galerię pozornie chaotyczną lub zestawić tego rodzaju dekoracje w sposób uporządkowany. Jeżeli chcemy powiesić je w idealnie równych liniach, można użyć lasera krzyżowego Bosch Quigo, który z niezwykłą dokładnością rzuca na ścianę dwie krzyżujące się, prostopadłe linie: pionową i poziomą.

Z kolei w zachowaniu równych odległości między ramkami pomoże dalmierz laserowy. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a żeby go uruchomić wystarczy przesunąć włącznik palcem w dół. Urządzenie od razu włączy pomiar odległości. Dalmierz przez cały czas wskazuje na wyświetlaczy aktualną odległość pomiędzy krawędzią urządzenia, a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)