Pomysł na wnętrze z wnęką

drzwi przesuwne,szafa

fot. drzwi przesuwne,szafa

Mieszkania, w których znajdują się wnęki, stwarzają wiele możliwości ciekawych i funkcjonalnych aranżacji. Te niewielkie przestrzenie można wykorzystać m.in. jako szafy, dzięki czemu nie ograniczymy powierzchni pokoju poprzez wstawianie dodatkowych mebli. Zakład Stolarki Budowlanej CAL włączył do swojej oferty stworzone specjalnie z myślą o szafach wnękowych drzwi przesuwnych.

Wzory drzwi przesuwnych, które CAL poleca do zabudowy wnęk, niemal nie różnią się od innych produktów firmy przeznaczonych do wykorzystania w domowych wnętrzach. – Zasadniczą przewagą tej nowości w naszej ofercie jest sposób otwierania. Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do klasycznych skrzydeł, nie pochłaniają dodatkowej przestrzeni. To właśnie dlatego są szczególnie zalecane w niewielkich pomieszczeniach – mówi Czesław Suski z firmy CAL.

drzwi przesuwne,szafa

fot. drzwi przesuwne,szafa

Skrzydła na torach
Zamontowanie drzwi przesuwnych możliwe jest w przypadku szaf i przejść garderobianych z wbudowanym nadprożem i węglarkami. Za ich działanie odpowiedzialny jest specjalny system torów, rolek, klipsów i opasek. Rozwiązanie to dedykowane jest zarówno wysokim zabudowom, np. do wnęk w kamienicach, jak i otworom standardowym. Istnieje możliwość instalacji dwóch, trzech, czterech lub większej ilości skrzydeł. W takim przypadku ostateczny wybór podyktowany jest szerokością wnęki. Cichobieżne systemy przesuwne nie wymagają konserwacji. Wyposażone są w elementy maskujące mechanizm przesuwny. Podobnie jak pozostałe skrzydła wewnętrzne z oferty firmy, drzwi przesuwne wykonane są z najwyższej jakości drewna dębowego.

Szafa incognito
Drzwi przesuwne swoim wyglądem korespondują z pozostałymi dedykowanymi wnętrzom produktami znajdującymi się w ofercie firmy. Dzięki jednakowej kolorystyce i konwencji istnieje możliwości utrzymania w pomieszczeniach konsekwentnego designu i wizualnego ładu. – Można także zdecydować się na rozwiązanie, które nieco ożywi wnętrze, np. zastąpić płycinę szybą z folią mleczną lub lustrem. Drugi wariant będzie szczególnie funkcjonalny w sypialni czy garderobie – dodaje Czesław Suski. Zastosowanie tego samego modelu skrzydła np. Niegocin, zarówno w roli drzwi wewnętrznych jaki przesuwnych, to doskonały sposób na ukrycie pomieszczeń, których nie chcemy nie chcemy eksponować, takich jak składzik czy garderoba.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)