Ponadczasowa, biała kuchnia

kuchnia biała

fot. kuchnia biała

Od czasów CocoChanel aż po dzień dzisiejszy kolory biały i czarny stanowiły uniwersalny i ponadczasowy kanon, który sprawdzi się zawsze i wszędzie. Teraz także i w … kuchni, która podobnie jak nasze codzienne stroje, powinna być zarówno wygodna, jak i uniwersalna.

Zobacz: Tynk kwarcowy

Ściany i fronty szafek to dwie największe powierzchnie w naszej kuchni, muszą więc idealnie ze sobą współgrać. Jeśli nasza kuchnia umeblowana jest w stylu nowoczesnym, harmonizować z nią będą jasne i czyste kolory ścian. Ponieważ nowoczesne meble kuchenne mają najczęściej oszczędne w formie fronty, ścianę możemy ozdobić za pomocą jednej z wielu technik dekoracyjnych (tynk strukturalny, szablony, beton dekoracyjny). Należy jednak stosować je z umiarem i uważać, by nie były zbyt „ciężkie” i nie przytłaczały całości wystroju. Lubiącym eksperymenty projektanci proponują dobór kolorów na zasadzie kontrastu, czyli kolor ścian musi być zdecydowanie inny od koloru frontów szafek. Meble w starym stylu, które najczęściej występują w stonowanych barwach, dobrze komponują się ze ścianami w kolorach ziemi. Mogą być to kolory dosyć ciemne, ale w takim przypadku należy oczywiście pamiętać o dodatkowych źródłach światła.

kuchnia biała

Przeczytaj również: Fototapeta do biura

fot. kuchnia biała

Wybierając kolor mebli kuchennych powinniśmy pamiętać o tym, że będą nam one służyć przez lata, muszą więc być zarówno praktyczne, jak i ponadczasowe. W ostatnich latach obserwuje się trend odchodzenia od tradycyjnych kolorów mebli na rzecz barw jasnych, monochromatycznych. Białe nie znaczy nudne – przekonuje Iwona Zupańczyk doświadczony projektant Rust Group – Biel jest zawsze trendy, ponieważ jej zastosowania są niemal nieograniczone. To kolor uniwersalny, który stanowić może znakomitą bazę dla kreacji kuchni zarówno w stylu rustykalnym, jak i art deco. Poza tym wbrew pozorom w białej kuchni o wiele łatwiej jest utrzymać porządek.

Białe meble mogą służyć jako baza do swobodnych wariacji kolorystycznych – dodaje pani Iwona. Wystarczy postawić na kilka dodatków w konwencji folklorystycznej, bądź zdecydować się na dopełnienie całości żywym akcentem, aby uzyskać interesujący nas ciekawy efekt. Białe nowoczesne kuchnie to idealna propozycja dla ludzi kreatywnych, pragnących dzięki dowolnie wybranym dodatkom stworzyć niepowtarzalny nastrój w swoim pomieszczeniu. Co więcej ów nastrój możemy zmieniać w każdej chwili bez ponoszenia ogromnych kosztów. Wystarczy wymienić poduszki na krzesłach, kilka dzbanków i ściereczek, aby białe supernowoczesne wnętrze stało się wesołą słoneczną przystanią o cytrusowych akcentach. Jeśli pragniemy nadać naszej kuchni charakter zbliżony do wiejskich, przytulnych domów w rustykalnym stylu, zdecydujmy się na bambusowe dzbany, słomiane maty na stole, drewniane krzesła, czy choćby warkocz czosnku podwieszony pod okapem. Pamiętajmy, że to właśnie umiejętnie dobrane drobiazgi stanowią o charakterze całej kuchni. Możemy eksperymentować z nimi do woli mając pewność, że za każdym razem ich barwa nie będzie kłócić się z kolorem mebli kuchennych.
Jednym z przykładów uniwersalnej zabudowy jest kuchnia Torino LUXURY collection Mebel Rust. Charakteryzuje się on funkcjonalnością, ergonomią oraz pięknym designem. Idealna powierzchnia białego lakieru będzie doskonale współgrać z każdym rodzajem dodatków.

Także zestawy takie jak Sesia (Witt Kuchnie) mogą służyć jako baza do swobodnych wariacji kolorystycznych. Tutaj jednak białe powierzchnie frontów przełamane są drewnianymi poziomami blatów, których odcienie przywodzą na myśl bardziej tradycyjną kuchnię.
Minimalistyczne i oszczędne w formie meble przypadną do gustu osobom ceniącym ponadczasową elegancję połączoną z funkcjonalnością i praktycznością na miarę XXI wieku.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)