Poradnik kolorów elewacji

Pierwszy w Polsce poradnik kolorów elewacji

fot. Pierwszy w Polsce poradnik kolorów elewacji

Kolorystyka budynku musi być estetyczna i funkcjonalna. Niektórzy twierdzą, że powinna także wzbudzać emocje. Kolory w projektowaniu architektonicznym tworzą swoisty język, który trafia bezpośrednio do podświadomości odbiorcy i wpływa na jego emocje.

Kolory tworzą określoną tożsamość i osobowość wizualną budynków. Często podczas wyboru odpowiedniej barwy, pojawia się wiele dylematów. O wiele łatwiej pomalować pokój niż zmienić elewację, dlatego decyzja o wyborze koloru elewacji domu jest znacznie trudniejsza. „Poradnik kolorów FOVEO TECH”, przedstawiając różne rozwiązania, ułatwia nam dokonanie najlepszego wyboru.

Zestawienia kolorystyczne zaprezentowane w poradniku zostały opracowane przez ekspertów.
Gdyby nie istniał ko­lor, architektura zostałaby pozbawiona rzeczywistego wymiaru – nie tylko dlatego, że kolor nadaje jej pozytywną wartość estetyczną, ale także ze względu na jego praktyczną rolę: informa­cyjną, dekoracyjną i wreszcie jego silne oddziaływanie na psychikę człowieka – tłumaczy dr inż. arch. Justyna Tarajko-Kowalska, jedna z ekspertek.

Kolor wchodzi w rozmaite interakcje z tłem, na którym się znajduje. Na wybór barwnego zestawu dla obiektu architektonicznego wpływają różne czynniki, m.in. klimat, otoczenie, wielkość, a także styl i materiał, z którego został wzniesiony. Podczas opracowywania poradnika, eksperci korzystali z szerokiej palety barw FOVEO TECH.

„Poradnik kolorów FOVEO TECH” jest dostępny na www.foveotech.pl.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)