Porcelana w stylowym wydaniu

cukiernica

fot. cukiernica

Każdy, kto choć raz spróbował napić się herbaty z przepięknej zastawy wie, jaka to ogromna przyjemność, a jednocześnie różnica wynikająca z komfortu spożywania trunku. Sama bowiem oprawa ma tutaj ogromne znaczenie. Wzbogacenie rytuału relaksowania się przy filiżance kawy lub herbaty o przepiękny materiał filiżanki, cienkie ścianki oraz doskonale dobrane kolory wpływa na pozytywny odbiór smaku i aromatu.

Porcelana jest bowiem jednym z najwdzięczniejszych materiałów, najczęściej używanych i najchętniej wybieranych. Jest białym kruszcem, wytwarzanym z mieszanki materiałów oraz wypalanych w wysokiej temperaturze około 1460°C. Dzisiaj porcelana jest równie popularna, jak w dniu jej wynalezienia, jak w VII wieku w Chinach, a nawet bardziej, bo jej właściwości wykorzystywane są na całym świecie. Stosuje się ją do wyrobu wielu różnego typu produktów – użytkowych o walorach dekoracyjnych oraz w 100% dekoracyjnych. Typowymi wyrobami z porcelany są na przykład wazony, wazy, figurki, naczynia (zwłaszcza filiżanki).

Porcelana kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi stylami: rokoko, biedermeier, shabby chic. Jednak jest także bardzo dobrym materiałem do tworzenia produktów w stylu słynnego jubilera urodzonego w 1846 roku – o nazwisku Feberge. Tym klasycznym już trendem zainspirował się na przykład producent szkatułki w kształcie delfina. Wykonana według współczesnych standardów, jednak w oparciu o dawne wzory, figurka została wzbogacona o kamienie szlachetne, a wykonana została dawną techniką emaliowania. Figurka nie tylko jest dobrym miejscem na przechowywanie biżuterii, jest również doskonałym opakowaniem na oryginalny naszyjnik, czy pierścionek.

Miłośnikowi książek z pewnością spodoba się inny drobiazg – porcelanowa szkatułka z figurą piszącego amora. W starannie wykonanej porcelanowej imitacji dzieła Szekspira „Romeo i Julia” można przechowywać różne drobiazgi, w tym biżuterię. Przedmiot wykonano współcześnie według XIX-wiecznego wzoru z wysokiej jakości porcelany o krakelurowym szkliwie ozdobionym oryginalnym motywem kwiatowym. Wykończenie elementami z brązu doskonale komponuje się z całością produktu.

patera

fot. patera

Opisane w artykule produkty oraz wiele innych udowadniają tezę, że stylowa porcelana jest zawsze w modzie i nie jest w stanie się znudzić. Oprócz bowiem typowych figurek, można z niej stworzyć wiele różnego typu produktów codziennego użytku. W ten sposób można otaczać się wysokiej jakości przedmiotami – pięknymi i praktycznymi zarazem.

O firmie
ArtDecor International od 10 lat zajmuje się sprzedażą stylowych mebli, i artykułów dekoracyjnych. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła sprzedaż wysyłkową stylowych mebli oraz ekskluzywnych upominków w stylu klasycznym, rokoko, Shabby Chic, empire, kolonialnym, Biedermeier, secesyjnym oraz Art déco na stronie ArtDecor24.pl.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)