Porcelana z krwi i kości

zaparzacze

fot. zaparzacze

New Bone China nazywana jest porcelaną z wyższych sfer, arystokracją wśród porcelanowej braci. Stosowany kiedyś do jej produkcji eskstremalnie drogi popiół kostny, od którego pochodzi nazwa porcelany („bone” to kość), został współcześnie zastąpiony chemicznymi amalgamatami. Stąd dziś pojęcia „New Bone China” używa się również dla określenia porcelany o wysokiej przejrzystości i estetyce.

Przeczytaj również: Romantyczna łazienka

Linia ciekawej, pomysłowej porcelany dla pasjonatów kawy i herbaty, o nazwie New Bone China, została stworzona przez duńską markę MENU. Jej długoletnia projektantka i współpracownica, Pernille Vea, proponuje wytworny zestaw tłokowej cafetiery, zaparzacza do herbaty oraz termokubków. Taki zestaw ucieszy każdego wielbiciela parujących, aromatycznych naparów i chwil spędzanych sam na sam z własnymi myślami.
Początkowo biała porcelana marki MENU została ożywiona przez Pernille Vea radosną zielenią pokrywek zaparzaczy i wnętrz kubeczków. Dzięki temu elegancja bieli kontrastuje z energetyzującą zielenią, nadającą codzienności sympatycznego posmaku.

Na uwagę zasługuje zabezpieczająca dno i część ścianek zestawu oprawa z bardzo ładnie barwionego, brązowego silikonu, który elegancko otacza porcelanę. Silikon pełni tu rolę swoistego zabezpieczenia stołu, na którym stawia się rozgrzany dzbanek. Nie pozwala przenikać ciepłu na zewnątrz, zachowując dodatkowo temperaturę napoju.
Zarówno cafetiera jak zaparzacz do herbaty (link), czy zaparzacz do kawy (link) wyposażone są we wkłady z tworzywa sztucznego. W przypadku cafetiery jest to tłoczek-prasa, oddzielająca napar od kawowego osadu. W zaparzaczu do herbaty znajduje się zmyślne, szerokie, podnoszone tea-jajko, w którym mogą rozwijać się bez kłopotu nawet spore liście. Dzięki pomysłowemu systemowi zaczepiania koszyka tea-jajka, można sycić się doskonałą herbatą pozbawioną wiórków.
Elementem dekoracyjnym obu dzbanków, pełniącym jednocześnie rolę uchwytu kończącego metalowy tłoczek, jest chromowana gałka stylizowana na ziarno kawy.
Termokubki (link) z serii New Bone China posiadają podwójne ścianki, dzięki którym zewnętrzna powierzchnia nie nagrzewa się, a w środku temperatura podtrzymywana jest przez długi czas.

Przeczytaj również: Łazienka bez barier

Recepta duńskiej marki MENU na oczarowanie gości jest prosta – wystarczy postawić na stole luksusową zastawę New Bone China, a każde przyjęcie się uda. Stąd linia gustownej porcelany może być idealnym pomysłem na prezent.

Sklep www.smakprostoty.pl, ceniący duńską porcelanę z krwi i kości, degustuje wyśmienitą kawę i aromatyczną herbatę podaną w zestawie New Bone China.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)