Porotherm E3 – ceramiczne pustaki w wersji „light”

Moda na odchudzanie dotarła do branży budowlanej. Na rynku pojawiły się pustaki ceramiczne Porotherm 25 E3 – lżejsze o około 25 proc., niż ich pierwowzór. Sprawdzamy, jakie korzyści dla inwestorów płyną z odchudzenia pustaków.

pustaki ceramiczne

fot. pustaki ceramiczne

Rozwiązanie dla oszczędnych
Podstawowa korzyść: pustaki Porotherm 25 E3 są o kilkanaście procent tańsze. W procesie produkcyjnym zużywane jest mniej materiału ceramicznego, dzięki czemu przy zachowaniu identycznych wymiarów, pustaki mają niższą masę – ważą niewiele ponad 13 kg, przy prawie 18 kg masy pierwowzoru. Co ważne, odchudzenie pustaka nie wpłynęło na wytrzymałość pustaków na ściskanie. Porotherm 25 E3 oferowany jest w klasie wytrzymałości 15 – najczęściej stosowanej przy budowie większości domów jednorodzinnych w naszym kraju.

Co istotne, tańszy jest również transport pustaków Porotherm 25 E3 na plac budowy – dzięki obniżonej masie na standardowy samochód przewożący materiały budowlane można załadować kilka palet więcej.

Trzecia grupa murowa
Niższa masa pustaków sprawia, że materiał ten został zakwalifikowany do trzeciej grupy elementów murowych (stąd „3” w nazwie pustaka). W praktyce oznacza to, że mur wykonany z pustaków Porotherm 25 E3 ma wytrzymałość niższą o ok. 25 proc. w porównaniu z „cięższym” pierwowzorem.

Gwarancja wysokiej jakości
Niższa masa pustaków nie wpływa ani na wytrzymałość produktu ani na proces murowania i obróbki. Do murowania pustaków Porotherm 25 E3 używana jest tradycyjna zaprawa cementowo-wapienna. Dzięki zastosowaniu systemu P+W nie jest jednak konieczne pionowe spoinowanie pustaków. Nie ma również problemu z łączeniem zmodyfikowanych pustaków z pozostałymi elementami systemu Porotherm – pustaki Porotherm 25 E3 zachowują modułowe wymiary stosowane we wszystkich produktach z rodziny Porotherm.

Pustaki E3 są zatem dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy są zainteresowani budową domu jednorodzinnego w technologii ceramicznej i poszukują technologii, która pozwoli obniżyć koszty zakupu materiałów, bez utraty jakości produktu.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)