Porotherm E3 – ceramiczne pustaki w wersji „light”

Moda na odchudzanie dotarła do branży budowlanej. Na rynku pojawiły się pustaki ceramiczne Porotherm 25 E3 – lżejsze o około 25 proc., niż ich pierwowzór. Sprawdzamy, jakie korzyści dla inwestorów płyną z odchudzenia pustaków.

pustaki ceramiczne

fot. pustaki ceramiczne

Zobacz również: Stawiamy ścianki działowe

Rozwiązanie dla oszczędnych
Podstawowa korzyść: pustaki Porotherm 25 E3 są o kilkanaście procent tańsze. W procesie produkcyjnym zużywane jest mniej materiału ceramicznego, dzięki czemu przy zachowaniu identycznych wymiarów, pustaki mają niższą masę – ważą niewiele ponad 13 kg, przy prawie 18 kg masy pierwowzoru. Co ważne, odchudzenie pustaka nie wpłynęło na wytrzymałość pustaków na ściskanie. Porotherm 25 E3 oferowany jest w klasie wytrzymałości 15 – najczęściej stosowanej przy budowie większości domów jednorodzinnych w naszym kraju.

Co istotne, tańszy jest również transport pustaków Porotherm 25 E3 na plac budowy – dzięki obniżonej masie na standardowy samochód przewożący materiały budowlane można załadować kilka palet więcej.

Przeczytaj również: Jak ocieplić wystrój wnętrza?

Trzecia grupa murowa
Niższa masa pustaków sprawia, że materiał ten został zakwalifikowany do trzeciej grupy elementów murowych (stąd „3” w nazwie pustaka). W praktyce oznacza to, że mur wykonany z pustaków Porotherm 25 E3 ma wytrzymałość niższą o ok. 25 proc. w porównaniu z „cięższym” pierwowzorem.

Gwarancja wysokiej jakości
Niższa masa pustaków nie wpływa ani na wytrzymałość produktu ani na proces murowania i obróbki. Do murowania pustaków Porotherm 25 E3 używana jest tradycyjna zaprawa cementowo-wapienna. Dzięki zastosowaniu systemu P+W nie jest jednak konieczne pionowe spoinowanie pustaków. Nie ma również problemu z łączeniem zmodyfikowanych pustaków z pozostałymi elementami systemu Porotherm – pustaki Porotherm 25 E3 zachowują modułowe wymiary stosowane we wszystkich produktach z rodziny Porotherm.

Pustaki E3 są zatem dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy są zainteresowani budową domu jednorodzinnego w technologii ceramicznej i poszukują technologii, która pozwoli obniżyć koszty zakupu materiałów, bez utraty jakości produktu.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)