Porotherm Eko+ – ciepłe ściany jednowarstwowe

materiały budowlane

fot. materiały budowlane

Wprowadzenie bardziej restrykcyjnych norm współczynnika przenikalności cieplnej sprawiło, że wielu specjalistów zaczęło wieszczyć szybki koniec ścian jednowarstwowych. Nic bardziej mylnego – jednowarstwowe ściany z pustaków ceramicznych z nawiązką spełniają nowe wymagania.

Przypomnijmy: od 1. stycznia 2014 r. zmieniły się wymagania izolacyjności cieplnej dla materiałów konstrukcyjnych wszystkich rodzajów budynków. Nowe normy zakładają, że wszystkie nowo budowane domy będą posiadały ściany zewnętrzne o współczynniku "U" wynoszącym 0,25. W porównaniu do poprzedniej normy prawo zostało dość wyraźnie zaostrzone. Wcześniej ściany zewnętrzne winny posiadać współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 0,3.

Porotherm Eko+

budowa domu

fot. budowa domu

Firma Wienerberger – wiodący producent pustaków ceramicznych w naszym kraju – ma w swojej ofercie pustaki z rodziny Eko+, z których możliwe jest wznoszenie ścian jednowarstwowych w zgodzie z nowymi, restrykcyjnymi przepisami. Pustaki Eko+ dostępne są w systemach murowania Profi (cienkospoinowy) i Dryfix (na suchą zaprawę).

Pustaki grubości 44 cm posiadają współczynnik "U" na poziomie 0,23, czyli spełniają nie tylko obecnie obowiązującą normę, ale również te przewidziane na kilka najbliższych lat. Dopiero w 2021 r. rząd planuje wprowadzenie jeszcze bardziej restrykcyjnych norm, wynoszących 0,2.

Pustaki z linii Eko+ umożliwiają wznoszenie budynków energooszczędnych, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z docieplaniem ścian. Modułowe rozmiary pustaków umożliwiają bezproblemowe połączenie pustaków Eko+ z innymi rozwiązaniami Porothermu – m.in. ścianami działowymi czy stropami gęstożebrowymi.

Pamiętajmy jednak, że o wysokości przyszłych rachunków za ogrzewanie stanowią nie tylko ściany zewnętrzne, ale również odpowiednia izolacja okien oraz dachu – to przez te elementy nasz dom będzie tracił najwięcej ciepła. Jeśli zatem zależy nam na budowie ciepłego i taniego w utrzymaniu domu – pomyślmy również o powyższych elementach.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)