Posadzka z kamienia naturalnego w salonie

Podłoga z kamienia naturalnego w salonie to wyraz elegancji i dobrego smaku. Materiał ten jest niezwykle piękny lecz zimny w odbiorze. Aranżacja minimalistycznych wnętrz z kamiennym wykończeniem wymaga wyczucia i umiejętności zestawienia elementów wykończeniowych z aranżacyjnymi i dekoracyjnymi.

Jasna podłoga ułożona z gładkich płyt kamiennych doskonale komponuje się z jasnymi ścianami. Wzory utworzone przez smugi stanowią same w sobie dekorację i urozmaicają wnętrze. Kolorystyka ścian powinna być dobrana indywidualnie do rodzaju kamienia. Z kamieniem czarnym lub bardzo jasnym można zestawić prawie każdy kolor z palety. Dekory wielokolorowe i wzorzyste dobrze komponują się z paletą jasnych odcieni, np: biały, beżowy, kość słoniowa, szary, kawa z mlekiem, czy perłowy.
Rozmiar i kolorystykę mebli dobieramy zgodnie z wybranym stylem aranżacji. Jeśli w pomieszczeniu jest kominek, można wykończyć tym samym kamieniem co posadzkę.

Na podłodze z kamienia naturalnego dobrze wygląda gruby dywan wełniany lub shaggy. Jego obecność urozmaica i ociepla odbiór wnętrza. Duży dywan lub kilka mniejszych najlepiej ułożyć w miejscu zestawu wypoczynkowego i towarzyszących siedzisk.

Oprawa okien przy użyciu tkanin dekoracyjnych takich jak: zasłony, rolety lub rolety rzymskie będą doskonałym dopełnieniem aranżacji salonu.
Posadzkę z kamienia naturalnego łatwo utrzymać w czystości. Stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych zapewni świeży i elegancki wygląd przez wiele lat.

salon

fot. salon

salon

Zobacz również: Suche tynki

fot. salon

grzejnik

fot. grzejnik

salon

fot. salon

salon

fot. salon

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)