Powiększamy wnętrza kolorem

salon

fot. salon

Często zastanawiamy się jak to się dzieje, że w niektórych pomieszczeniach czujemy się lepiej, niż w innych. Weseli gospodarze, przyjemne zapachy i odpowiedni nastrój tłumaczą przyjazny klimat panujący w domu, jednak to nie wszystko.

W dużej mierze wpływ na nasze samopoczucie ma wielkość wnętrz, w których przebywamy. Duże przestrzenie dają poczucie lekkości i wolności. Poza tym z łatwością możemy je w dowolny sposób zaaranżować. Co jednak zrobić kiedy nasze „małe gniazdko” jest naprawdę małe?

Kolory mają niezwykły wpływ na stan naszego ducha, a także na to, jak odbieramy otaczające nas miejsca i przedmioty. O tym, że w pomieszczeniach pomalowanych na żółto, czerwono lub niebiesko czujemy się weseli, pobudzeni, czy odprężeni wie już niemal każdy. Dlatego wybierając właściwe barwy do swojego mieszkania dbamy o to, żeby współgrały one z naszym usposobieniem. Ponadto odpowiednio zestawione kolory mogą również wywoływać pewne złudzenia wizualne. Zabawa perspektywą i cieniem daje wrażenie realności, pozwala myśleć, że coś co jest daleko zdaje się być na wyciągnięcie reki lub odwrotnie. Dzięki optycznym trikom, z wykorzystaniem kolorów Akrylit W marki Dekoral, nawet najciaśniejsza sypialnia może zamienić się w buduar, a malutka łazienka zacznie przypominać salon kąpielowy.

Zobacz również: Pikowana Pola

Jasny znaczy większy…

salon

fot. salon

Każda kobieta wie, że czarne ubrania wyszczuplają sylwetkę, natomiast jasne stroje zdają się ją nieco poszerzać. Zasada ta nie odnosi się jedynie do damskiej garderoby, ale ma również zastosowanie w kreacji przestrzeni. Kolory pastelowe, odcienie bieli, błękitów, beżu i zieleni nie tylko rozświetlą i ożywią wybrane pomieszczenie, ale sprawią również, że wizualnie zmieni ono swoje rozmiary.
Koniec z małymi ciemnymi klitkami! Stosując prostą metodę – wybierając jasne barwy mebli, dywanów, ścian i dodatków stworzymy piękne mieszkanie, sprawiające wrażenie przestronnego. Spośród bogatej oferty farb Akrylit W marki Dekoral z łatwością dobierzemy właściwy odcień ścian, z użyciem którego powiększymy optycznie dane wnętrze. Z Lodowym błękitem, Eukaliptusem, Wrzosem pastelowym, czy Beżowym jasnym zaaranżujemy nasze „małe gniazdko”, w którym brak miejsca nie będzie nas już dłużej krępować. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy dodając dla kontrastu ciemniejszy akcent. Dla osób lubiących oryginalne rozwiązania ciekawym pomysłem mogą być geometryczne bryły namalowane na jednej ze ścian. Najlepiej kiedy wzór i powierzchnia, na której go namalujemy, są w tym samym kolorze, ale o różnych stopniach intensywności. Może to być np. połączenie mocnej barwy Czekofashion z subtelnym odcieniem Beżowy jasny z farb Akrylit W marki Dekoral. Uzyskane w ten sposób wrażenie głębi na pewno zaskoczy nas i naszych gości.

Słoneczny salon czy bananowa kuchnia?

salon

fot. salon

Malutka jadalnia, łazienka, sypialnia i salonik – chcielibyśmy żeby były chociaż trochę większe. Wybierajmy więc do nich jasne barwy farb Akrylit W marki Dekoral. Jednak przy doborze odpowiedniego koloru do konkretnego wnętrza musimy mieć na uwadze jego przeznaczenie. Łazienka pomalowana na zielono traci swój kojący zmysły klimat, a w niebieskiej sypialni trudno nam będzie zasnąć.

Narcyz, Piasek pustyni, Miodowy pastelowy czy Seledynowy pastelowy to propozycje idealne do pokoju, w którym na co dzień spędzamy najwięcej czasu. Kolory delikatne i radosne wprawią nas w dobry nastrój, dając przy okazji wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Sypialnię „powiększymy”, nie tracąc jej intymnego charakteru, malując ściany kolorem Cappucino połączonym z Harmonią lub Brzoskwiniowym jasnym. Promień słońca w kuchni, Brzoskwiniowy pastelowy w łazience i Lodowy błękit połączony z Zielonym kiwi w przedpokoju – to sposób na mieszkanie, które już nigdy nie będzie nas przytłaczać tym, że jest zbyt małe.

W przypadku małych pomieszczeń zasada jest prosta: Należy unikać ciemnych, pochłaniających światło i przytłaczających barw. Wybierajmy kolory jasne i pastelowe. Z farbami Akrylit W marki Dekoral jest to niezwykle proste. Wyczarujemy wspaniałą aranżację – powiększymy optycznie przestrzeń, a przy tym stworzymy niebanalnie wnętrze, które zachwycać nas będzie swoją lekkością i barwnością.

Akrylit W marki Dekoral to wysokiej jakości, odporna na szorowanie farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów. Zapewnia niezwykle trwały efekt malowania, dzięki trwałym kolorom i możliwości zmywania zabrudzeń bez uszkodzenia powierzchni.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)