Powrót do natury

Natura inspiruje od dawna. Nawiązania do świata roślin i zwierząt coraz częściej pojawiają się we wnętrzach, nie tylko o charakterze rustykalnym. Bujne kłącza, nieobrobione drewno, obicia jak futra zwierząt, skały jako siedziska czy stoliki – ptaki. Powracamy do natury, a ona idealnie odnajduje się w naszych domowych wnętrzach, także na zasadzie kontrastu z np. industrialną dominantą. Fenomen natury jest nieprzemijalny, a inspiracje nią pojawiały się i będą się pojawiać. Szczególnie w czasach, gdzie wielu z nas żyje w wielkomiejskim środowisku i na co dzień kontakt z przyrodą ogranicza do spaceru z psem po trawniku przed blokiem. Prezentujemy serię mebli, lamp i dodatków, których design demonstracyjnie odwołuje się do natury.

Ciekawa plątanina gałęzi w ramach luster, nogach stołów i stołków. Jest to designerskie połączenie natury i nowoczesności, drewna i szkła. Intrygujące i zachwycające zarazem.

Snopek siana i stołek w jednym. Natura w nadruku i wykonaniu – Dutch Design Chair jest bowiem w całości produkowany z wysokiej jakości kartonu falistego posiadającego certyfikat FSC, jest więc przyjazny środowisku. Innowacja w konstrukcji, bo wytrzymały do 200 kg! Nie dziwi zatem, że Dutch Design Chair został tegorocznym laureatem Red Dot Design Award. Zasłużone gratulacje!

Przeczytaj również: Fototapety – Pejzaże

Stołek Flint Stone Wood to kwintesencja naturalności – wygląda niczym prymitywnie obrobiony pień drzewa, a jednocześnie zachwyca prostotą i ciepłym odcieniem. Każdy egzemplarz jest unikatowy!

stołek

fot. stołek

W zależności od potrzeb produkt firmy Zuiver może być stolikiem lub stołkiem. Mimo że jest wykonany w całości z drewna mango, do złudzenia przypomina naturalny kamień osadzony na trzech drewnianych nogach. Kwintesencja stylu eko.

stołek

fot. stołek

Stołki niczym z wyposażenia naszych jaskiniowych przodków. Połączenie piękna drewna oraz delikatności i ciepła futra. Ponadczasowa forma i wykonanie.

meble do salonu

fot. meble do salonu

Fotel Butterfly to przykład wszechstronnej inspiracji naturą. Siedzisko nawiązuję kształtem do skrzydeł motyla, a wykonanie jest z naturalnej skóry. Piękno i wygoda w jednym.

meble do salonu

fot. meble do salonu

Nowoczesny, biurowy design w połączeniu z siedziskiem w krowie łaty. Zaskakujące i przewrotne, sprawdzi się m.in. we wnętrzach umiejętnie łączących ciepłe i zimne akcenty.

Poniżej chyba najsilniejszy wśród prezentowanych kontrast – kontaminacja naturalnego drewna i elektryczności. Dysonans wzmaga dodatkowo klasyczny, gładki klosz. Dla odważnych i lubiących oryginalne połączenia.

oświetlenie

fot. oświetlenie

Lustro Water Drops stanowi nawiązanie do mnóstwa mieniących się kropel wody. Wyjątkowe i zwracające uwagę, każdy będzie chciał zobaczyć w nim swoje odbicie!

lustro

fot. lustro

Myśliwskie trofea potraktowane z przymrużeniem oka i wykonane z tworzywa sztucznego. Zaświadczamy – takie dekoracyjne poroże nie jest passé.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)