Prefabrykowane ściany dla domów modułowych

przekrój ściany

fot. przekrój ściany

Ultra-Thermo-Mega-Wand – to nowy typ prefabrykowanej ściany dla domów modułowych, który wyróżnia się wytrzymałą i mocną konstrukcją oraz dobrą izolacyjnością termiczną. Dzięki temu Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi solidną, ciepłą i odporną na czynniki zewnętrzne konstrukcję, na której możemy oprzeć nasz dom.

Zobacz również: Projekty domów bez garażu

Firma Wolf System Sp. z o.o. stworzyła ściany zewnętrzne, którym niestraszne mrozy, śnieg i deszcz. Ultra-Thermo-Mega-Wand są nie tylko bardzo trwałe i odporne, ale także poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności cieplnej U na poziomie 0,14 W/m2K! Oznacza to, że straty ciepła przez ścianę zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu dom spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego. Warto zaznaczyć, że ściany firmy Wolf System Sp z o.o. prefabrykowane są w halach produkcyjnych, dzięki czemu na plac budowy dostarczane są w całości, co skraca czas ich montażu, a także zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Od wewnątrz domu na zewnątrz – konstrukcja ściany
Prefabrykowana ściana zewnętrzna Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. to mocna i wytrzymała przegroda o grubości 345 mm w konstrukcji szkieletowej. Najbardziej wewnętrzną część Ultra-Thermo-Mega-Wand stanowi płyta kartonowo-gipsowa o grubości 12,5 mm. Jest ona montowana w hali na prefabrykacie ściany, a następnie – już na placu budowy – płyty zostają połączone, wzmacniane siatką włókienną i szpachlowane, po czym całość jest szlifowana i malowana lub tapetowana według uznania domowników i wystroju pomieszczenia. Kolejne warstwy ściany Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. stanowią: płyta izolacyjna drewnopodobna, 160 mm płyta wiórowa, folia paroizolacyjna oraz konstrukcja drewniana, która pełni rolę szkieletu ryglowo-słupowego. Obszar powstały wewnątrz technologii szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną grubości 160 mm, zapewniającą doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do zewnętrznej części konstrukcji drewnianej przylega płyta wiórowa wodoodporna V100, będąca integralnym elementem struktury prefabrykatu, następnie zaś pojawia się warstwa kleju, na który mocowane są ośmiocentymetrowe płyty styropianowe, a także siatka z włókna szklanego. Najbardziej zewnętrzna część Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. pokryta jest podkładem tynkarskim oraz akrylowym tynkiem zewnętrznym. Ten ostatni nanoszony jest już na placu budowy, po uprzednim uzupełnieniu i szpachlowaniu łączeń ścian prefabrykowanych.

Przeczytaj również: Zmiana przeznaczenia gruntu

Ściany zewnętrzne Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf System Sp. z o.o. to sposób na cichy i ciepły dom. Warto więc zdecydować się właśnie na tę propozycję podczas wyboru i budowy wymarzonego, ekologicznego domu modułowego.

Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand
Cena brutto za m2: ok. 290 zł netto

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)