Program do projektowania łazienki – czy projektowanie łazienki online to dobry pomysł?

Projektowanie łazienki online

Aranżacja łazienki to zadanie nienależące do najprostszych, szczególnie jeśli musimy urządzić niewielką łazienkę w bloku. Chcemy, aby była ona funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie stanowiła dobre miejsce do relaksu po ciężkim dniu pełnym wyzwań. Pomocne mogą okazać się płatne lub darmowe programy do projektowania. Przydadzą się one przede wszystkim w sytuacji, gdy urządzamy pomieszczenie samodzielnie, nie korzystając z pomocy profesjonalisty, a trudno nam wyobrazić sobie rozmieszczenie poszczególnych elementów przestrzeni.

Jaki program do projektowania łazienki?

Darmowe programy do projektowania dostępne na stronach producentów mebli czy armatury łazienkowej pełną przede wszystkim funkcję reklamową. Umożliwiają własnoręczne stworzenie prostej wizualizacji wnętrza przy wykorzystaniu produktów oferowanych przez konkretną firmę. Zwykle okazują się naprawdę intuicyjne oraz łatwe w obsłudze, dają jednak użytkownikowi dość ograniczone możliwości. Nie pozwalają na przykład na wprowadzenie bardziej skomplikowanych parametrów pomieszczenia, jak również nie uwzględniają drobnych błędów budowlanych czy choćby skosów, dlatego wykreowane za ich pomocą projekty należy traktować raczej jako wskazówkę.

Jeśli podchodzimy do samodzielnego projektowania pomieszczenia bardziej poważnie, możemy zdecydować się na profesjonalny program do aranżacji łazienki. Niestety oprogramowanie tego typu bywa kosztowne, choć w niektórych przypadkach mamy możliwość wypróbowania za darmo tak zwanej wersji demo objętej ograniczeniem czasowym bądź dostępnej w okrojonej wersji. Komercyjne narzędzia wyposażone zostają zwykle w dużo bardziej złożony interfejs, a nauka ich obsługi wymaga nieco więcej cierpliwości, jednak pozwalają na tworzenie precyzyjnych, złożonych aranżacji.

Planner łazienki Villeroy Boch

Łatwe w obsłudze i przyjazne narzędzie umożliwiające samodzielne projektowanie łazienki online. Pozwala na uwzględnienie wymiarów pomieszczenia oraz sposobu rozmieszczenia drzwi, okien czy przyłączy, a następnie dodanie do projektu wyposażenia z oferty producenta. Po zakończeniu pracy wszystkie niezbędne informacje otrzymujemy w pliku w formacie PDF.

Virtual Bathroom Planner Reece

Bardzo prosty w obsłudze, anglojęzyczny, program do aranżacji łazienki, pozwalający na projektowanie łazienki online. Aranżacja wnętrza ogranicza się w zasadzie do rozmieszczenia poszczególnych sprzętów w przestrzeni i doboru kolorystyki. Istnieje także opcja skorzystania z gotowych układów pomieszczeń. Dobrej jakości grafika pozwala na uzyskanie efektownej wizualizacji, uwzględniającej odcienie poszczególnych barw czy rodzaj oświetlenia.

PRO100

Podstawowa zaleta tego programu to jego uniwersalność. Pozwala on na aranżację wnętrz różnego typu, od salonu, po kuchnię i łazienkę.  Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, narzędzie jest dość proste w obsłudze i intuicyjne, a przy tym bardzo zaawansowane. Kreując wymarzoną przestrzeń, możemy korzystać z gotowych produktów, ale także tworzyć własne elementy. Kilka sekund zajmie nam zmiana koloru ścian i mebli, zastąpienie niepasujących uchwytów czy półek, lub dodanie nowej szafy.

Efekty pracy bez problemu skontrolujemy na bieżąco dzięki wysokiej jakości wizualizacjom w siedmiu różnych trybach widoku. Producent daje użytkownikom możliwość przetestowania płatnego narzędzia w wersji demo.

PRO100 - program do projektowania łazienki i nie tylko

fot. PRO100 – program do projektowania łazienki i nie tylko

Power Net +

Narzędzie stworzone przez znaną polską firmę CAD Projekt K&A to nie tylko program do projektowania łazienki. Uniwersalna aplikacja pozwala na wykonanie projektów salonu, kuchni czy sypialni w wyjątkowo krótkim czasie. Co więcej, daje możliwość tworzenia pomieszczeń o różnych kształtach oraz dobierania faktur bądź kolorów niemal wszystkich elementów. Bogata biblioteka uwzględnia asortyment oferowany przez czołowych producentów, a wykorzystane przez nas elementy zostają automatycznie zapisane i wycenione. Przyjazny interfejs nie powinien przysporzyć trudności nawet początkującym użytkownikom, Po zakończeniu pracy, projekt możemy zapisać na dysku lub wydrukować.

armowe programy do projektowania - Power Net+

fot. Darmowe programy do projektowania – Power Net+

Program do projektowania łazienki a może pomoc projektanta?

Zarówno płatne, jak i darmowe programy do projektowania łazienki mają swoje ograniczenia. Użycie tych pierwszych wiąże się często dodatkowo z dużym kosztem oraz koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu na naukę obsługi złożonego interfejsu. Amatorskie programy mogą natomiast nie uwzględniać mniej standardowego kształtu pomieszczeń, uniemożliwiając tym samym wykonanie rzetelnego projektu. Zaczynając swoją przygodę z projektowaniem łazienki, warto więc poznać podstawowe zasady aranżacji tego pomieszczenia, a wirtualne wizualizacje traktować raczej jako źródło inspiracji.

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)