Projekt EX 2 ENERGO PLUS – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny

Zwolenników nowoczesnego budownictwa, które charakteryzuje się rozwiązaniami energooszczędnymi, z pewnością zainteresuje projekt domu EX 2 ENERGO PLUS. Prosta bryła oraz drewniane detale elewacji sprawiają, że budynek będzie się doskonale prezentował w każdej okolicy, a płaski dach umożliwi doświetlenie wnętrza dzięki oknom dachowym. Na jakie elementy tego projektu warto jeszcze zwrócić uwagę? Spójrzmy na specyfikację EX 2 ENERGO PLUS.

Rozkład pomieszczeń

Na parterze Pracownia Projektowa Archipelag proponuje jedno duże pomieszczenie – salon i jadalnię z aneksem kuchennym. Wnętrze ma kształt litery L, co pozwala w łatwy sposób oddzielić strefę gotowania od strefy odpoczynku. Dzięki temu możliwe jest np. urządzenie funkcjonalnej wyspy kuchennej. Projekt przewiduje także miejsce na niewielką spiżarnię, przestronny pokój gospodarczy (kotłownię) oraz niedużą toaletę.

Propozycja aranżacji piętra uwzględnia trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Każde z pomieszczeń posiada otwór okienny – okno lub drzwi balkonowe, prowadzące na zadaszony taras. W miarę potrzeb w jednym z pokojów można zaaranżować dużą garderobę lub gabinet. Niewątpliwym atutem projektu EX 2 ENERGO PLUS są bardzo starannie rozplanowane pomieszczenia na górnej kondygnacji, które dają szansę na wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni użytkowej.

Energo 2

fot. Energo 2

Jakie rozwiązania energooszczędne można zastosować w projekcie EX 2 ENERGO PLUS?

Projekt budynku został przystosowany do zainstalowania pompy ciepła pod postacią kompaktowego urządzenia ComfoBox produkowanego przez firmę Zehnder. System rozprowadzania ciepła opiera się na promiennikach sufitowych. Istnieje możliwość montażu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej pozwalającej na odzyskiwanie ciepła. Na płaskim dachu można również założyć panele słoneczne.

Energo 3

fot. Energo 3

Energo 4

fot. Energo 4

Indywidualne rozwiązania

Chociaż projekt EX 2 ENERGO PLUS nie posiada pomieszczeń poniżej poziomu gruntu, można zdecydować się na podpiwniczenie budynku. Taka opcja przyda się szczególnie rodzinom, które przechowują wiele sezonowych rzeczy. O wszystkich możliwościach adaptacji projektu należy rozmawiać z architektami Pracowni Projektowej Archipelag.

Energo 5

fot. Energo 5

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)