Projektowanie garażu – jakie wyposażenie garażu warto wykorzystać?

Projektowanie garażu - brama garażowa

Garaż to nie tylko miejsce, gdzie parkujemy auto. Często przechowujemy w nim także rowery, kosiarkę, nieużywane meble czy inne przydatne narzędzia i sprzęty ogrodowe. Nierzadko urządzamy w nim także mały warsztat, dzięki któremu domorosły majsterkowicz może swobodnie przeprowadzać drobne, bieżące naprawy. Jeśli nie posiadamy garażu, część jego funkcji może przejąć na przykład piwnica.

Projektowanie garażu krok po kroku

Jeśli mamy wpływ na projekt domu, powinniśmy zadbać o to, by w garażu oprócz miejsca na samochód znalazła się przestrzeń na niewielkie zaplecze przeznaczone do przechowywania rzeczy niekoniecznie związanych z autem. Powinniśmy tak zaplanować to pomieszczenie, by swobodnie pomieścić wszystkie sprzęty, jednocześnie zachowując jego podstawową funkcję.

Z pewnością pomogą nam w tym dostępne na rynku lub montowane samodzielnie półki do garażu, które ułatwią przechowywanie narzędzi. Najczęściej wykorzystywane ze względu na dużą nośność i łatwość utrzymania w czystości są półki garażowe wykonane z metalu.

Półki do garażu

fot. Półki do garażu

Jeżeli w garażu przechowujemy deski, płyty lub rury, idealnie do tego celu nadadzą się wspornikowe regały do garażu, składające się z pionowych słupów oraz ramion, na których można przechowywać tego typu materiały.

Dla majsterkowiczów niezbędna będzie specjalna szafka narzędziowa. Dzięki niej utrzymanie porządku w miejscu pracy oraz znalezienie potrzebnych w danej chwili śrubek, gwoździ czy innych drobiazgów stanie się o wiele łatwiejsze.

Na funkcjonalność pomieszczenia ma jednak wpływ nie tylko wyposażenie garażu, ale także wielkość i sposób otwierania bramy. Bramy rozwieralne nie zabierają przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, jednak bywają niewygodne do otwierania. Łatwiejsze w obsłudze są modele segmentowe bądź uchylne.

fot. Praktyczna brama garażowa

Piwnica majsterkowicza – w poszukiwaniu alternatywy dla garażu

Jeżeli nie posiadamy garażu, to doskonałym miejscem, gdzie możemy zorganizować warsztat majsterkowicza,będzie piwnica. Aby dobrze spełniała ona swoją funkcję, warto wyposażyć ją w specjalne regały metalowe do piwnicy, blat czy zawieszki na wkrętarki, młotki czy kombinerki. Gdy wszystkie elementy będą miały swoje miejsce, wszystkie prace staną się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

fot. Projektowanie garażu – przechowywanie narzędzi

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)