Projekty domów z dużą kuchnią

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeniem w domu. Domy z dużą kuchnią, to przede wszystkim domy rodzinne. Wspólne jedzenie integruje i sprawia wiele radości, dlatego właśnie sporządzając i spożywając posiłki robimy to najczęściej w towarzystwie najbliższych lub znajomych. Wspólne gotowanie z przyjaciółmi, podczas domowych imprez, stało się bardzo modne. Połączenie salonu z dużą, otwartą kuchnią, pozwala na swobodną konwersację z gośćmi, podczas przygotowywania poczęstunku.

kuchnia

fot. kuchnia

Duża kuchnia, o charakterze laboratoryjnym, w której eksponujemy: naczynia, garnki, miarki i urządzenia AGD, powinna być oddzielnym, zamkniętym pomieszczeniem. Utrzymanie nieskazitelnego porządku jest bardzo trudne, gdy na każdym blacie i szafce stoi mnóstwo niezbędnych elementów i sprzętów. Taki charakter mają kuchnie w stylu rustykalnym, klasycznym i prowansalskim.

Kuchnie duże, otwarte, połączone z jadalnią i salonem, mogą mieć stylizowaną aranżację, ale powinna ona współgrać ze stylistyką pomieszczenia, na które jest otwarta. Wystrój, a także ilość eksponowanych naczyń i elementów wyposażenia musi być skromna. Im więcej przedmiotów na blatach i szafkach, tym większy chaos. Wadą kuchni otwartej jest brak możliwości zamknięcia bałaganu za drzwiami.

Projekty domów z dużą kuchnią

projekty domów

fot. projekty domów

Planowanie rozmieszczenia pomieszczeń i ich wielkości, odbywa się na etapie projektowym. Przeważnie, kuchnie lokalizuje się od północy, tak jak wejście do domu. Pomieszczenie to nie musi być doświetlone, przez większość dnia, światłem dziennym. Ponadto, podczas przygotowywania posiłków, urządzenia AGD wytwarzają bardzo dużo ciepła. Przebywanie w kuchni, zlokalizowanej przy elewacji południowej, lub południowo-wschodniej, intensywnie ogrzewanej promieniami słonecznymi, jest niekomfortowe.

Jak znaleźć gotowy projekt domu z dużą kuchnią?

Można skorzystać z pomocy Wirtualnego Architekta na portalu budowlanym Projektoskop.pl. Aplikacja umożliwia znalezienie gotowych projektów domów, które spełniają wytyczne zawarte w decyzji o warunkach zabudowy lub wypisie i wyrysie z MPZP, dla działki budowlanej.
Wyszukiwanie wyników odbywa się w sześciu krokach. Każdy krok zawiera zapytanie o parametry zabudowy, które użytkownik określa lub oblicza samodzielnie, zgodnie z instrukcją Wirtualnego Architekta.
Jednym z kryteriów wyszukiwania jest ustalenie: powierzchni i ilości pomieszczeń, a także lokalizacji ich względem kierunków świata, na poszczególnych kondygnacjach. W tym punkcie można zaznaczyć usytuowanie i przedział miarowy powierzchni kuchni, w parterze budynku.
Na podstawie wyborów dokonanych w 6 krokach, Wirtualny Architekt wyszukuje i prezentuje listę projektów spełniających określone kryteria. W każdej chwili można skorygować wytyczne. Wówczas zasoby projektowe w bazie zostaną przefiltrowane ponownie w celu uaktualnienia wyników.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)