Próżniowa kawa w kawowym ziarnku

termosy

fot. termosy

Współczesny świat chętnie podziwia super-bohaterów, super-rodzica, super-kobietę, super-szefa, super-telefon. Zasadniczo – słowo „super” oznacza w tym kontekście coś lub kogoś podwójnie wyróżnionego, podniesionego do kwadratu. Przestaje być zwyczajny, staje się nad-zwyczajny. I tak samo dzieje się z kawą, która również w bardzo wielu przypadkach zaczyna być super-napojem.

A jak w takim razie nazwać kawę w kawie? Super-super-kawą?! A może bardzo sympatycznym odkryciem, które sprawi, że pyszna sama w sobie kawa stanie się jeszcze bardziej niezwykłym dodatkiem ulepszającym dzień.
Kawa w kawie, lub precyzyjniej rzecz ujmując, kawa w kawowym ziarnie to próżniowy pomysł marki Stelton. Pomysł… na termos. Flemming Bo Hansen, zgodnie z typowo skandynawskim upodobaniem do kształtów inspirowanych naturą, oparł swoją wizję na ziarnku kawy, do którego upodobnił swój niebanalny, a bardzo sympatyczny w formie termos.

Seria termosów Bonne, o pojemności litra, ma specyficzne proporcje. Wysokość i średnica są niemal identyczne – 20,5 x 21,5 cm, przez co cała bryła zdaje się być… trójwymiarowym ziarnem kawy. Do tego znanego kształtu nawiązuje specyficzne wgłębienie pod uchwytem termosów Bonne.
Bardzo wygodny, tworzący kontynuację pokrywy i dziobka termosu uchwyt pozwala nalewać parującą kawę wprost do filiżanek. Należy dodać, że uchwyt wykonany został z wysokiej jakości tworzywa ABS. Podobnie rzecz ma się z korpusem termosu o trzech kolorach – czerwonym, czarnym (link) i białym (link) – w którym Stelton umieścił wkład ze stali szlachetnej, dzięki czemu zyskano gwarancję i szczelności i stałej temperatury kawy.

Termosy (link) bardzo mylnie traktowane są jako sprzęt nade wszystko biwakowy. Dobry termos próżniowy, nie dopuszczając do naparu powietrza, intensyfikuje jego smak i aromat. Na całym świecie już wiele lat temu termosy stały się elementem codzienności – śniadania szykowanego dla całej rodziny, czy singla, kawy lub herbaty dla grupy pracowników. Dlatego współczesność nadaje termosom tak pomysłowe kształty, by dobrze komponowały się w nowoczesnych domach, korporacyjnych biurach, czy salach konferencyjnych.

Sklep www.smakprostoty.pl, fascynując się próżnią termosów nadających kawie, czy herbacie nowego, niepowtarzalnego aromatu, zawsze ma pod ręką termos Bonne marki Stelton.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)