Przenośna podłoga sportowa także w hali

Podłoga sportowa

fot. Podłoga sportowa

Rozgrywki sportowe na profesjonalnym poziomie wymagają od organizatorów odpowiednich certyfikatów potwierdzających jakość podłogi, na której miałyby się odbywać. Hale sportowe w Polsce nie zawsze posiadają odpowiedni parkiet, ale jeśli nie spełnia on licznych wymagań, nie oznacza to braku możliwości przeprowadzenia zawodów. Rozwiązaniem jest przenośna podłoga sportowa.

Przeczytaj również: Zawsze modny wzór drzwi

Przenośnie pod dachem
Action Nitro Panel FC to przenośna podłoga do wynajęcia, posiadająca certyfikat FIBA. Jest przeznaczona do organizacji zawodów sportowych nie tylko na amatorskim ale i profesjonalnym poziomie.

podłogi

Zobacz również: Antresola

fot. podłogi

Podłoga przenośna znajduje zastosowanie nie tylko w plenerze. Można ją montować także w dowolnej, niekoniecznie nawet sportowej, hali. Wystarczy równe podłoże, resztę zapewnia konstrukcja podłogi – mówi Katarzyna Rumbold z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Certyfikaty i normy
Podłoga Action Nitro Panel FC posiada certyfikat FIBA (Międzynarodowej Federacji Koszykówki) potwierdzający spełnianie norm i wymagań tej organizacji. Jest też zgodna z normami określającymi parametry dotyczące nawierzchni terenów sportowych krytych przeznaczonych do uprawniania wielu dyscyplin sportowych. Dlaczego certyfikat jest ważny i wymagany?
Certyfikat gwarantuje, że podłoga jest odpowiednio sprężysta i amortyzuje ruchy graczy. Dzięki temu są oni w znacznie mniejszym stopniu narażeni na kontuzję. Co więcej certyfikowana podłoga zapewnia także odpowiednią dynamikę gry. Dlatego zawody profesjonalne muszą odbywać się na nawierzchniach posiadających odpowiednie certyfikaty – mówi przedstawicielka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

podłoga

fot. podłoga

Właściwości podłogi wynikają z jej konstrukcji. Na wierzchnia część podłogi to 2 cm warstwa litego drewna twardego klonu kanadyjskiego pokrytego lakierem, również posiadającego certyfikat FIBA, który zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem i jednocześnie czyni ją antypoślizgową. Pod spodem znajduje się stabilna czterowarstwowa sklejka zakończona czterostronnym systemem pióro-wpust, wykonanym z trwałego kompozytu. Do warstwy sklejki przymocowane są metalowe, laserowo cięte uchwyty służące do łączenia paneli oraz legary wykonane z 15-warstwowej, mocnej i wytrzymałej sklejki. W legarach umiejscowione są gumowe stopki amortyzujące wstrząsy i różnice w obciążeniach podłogi, pokryte nakładkami z tworzywa sztucznego.

Montaż takiej podłogi jest bardzo prosty. W hali, bądź na zamontowanym tam parkiecie, bądź na innej nawierzchni, umieszczana jest paraizolacja. Na niej bardzo szybko montowane są kolejne elementy podłogi. Po zawodach podłogę można szybko zdemontować – mówi Katarzyna Rumbold.

Możliwość wynajęcia profesjonalnej przenośnej podłogi sportowej pozwala na zorganizowanie zawodów w halach, gdzie to tej pory nie było to możliwe. Nie potrzebne są kosztowne remonty ani olbrzymie inwestycje, a i tak można być gospodarzem profesjonalnej imprezy sportowej.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)