Przenośna podłoga sportowa także w hali

Podłoga sportowa

fot. Podłoga sportowa

Rozgrywki sportowe na profesjonalnym poziomie wymagają od organizatorów odpowiednich certyfikatów potwierdzających jakość podłogi, na której miałyby się odbywać. Hale sportowe w Polsce nie zawsze posiadają odpowiedni parkiet, ale jeśli nie spełnia on licznych wymagań, nie oznacza to braku możliwości przeprowadzenia zawodów. Rozwiązaniem jest przenośna podłoga sportowa.

Przenośnie pod dachem
Action Nitro Panel FC to przenośna podłoga do wynajęcia, posiadająca certyfikat FIBA. Jest przeznaczona do organizacji zawodów sportowych nie tylko na amatorskim ale i profesjonalnym poziomie.

podłogi

fot. podłogi

Podłoga przenośna znajduje zastosowanie nie tylko w plenerze. Można ją montować także w dowolnej, niekoniecznie nawet sportowej, hali. Wystarczy równe podłoże, resztę zapewnia konstrukcja podłogi – mówi Katarzyna Rumbold z Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Certyfikaty i normy
Podłoga Action Nitro Panel FC posiada certyfikat FIBA (Międzynarodowej Federacji Koszykówki) potwierdzający spełnianie norm i wymagań tej organizacji. Jest też zgodna z normami określającymi parametry dotyczące nawierzchni terenów sportowych krytych przeznaczonych do uprawniania wielu dyscyplin sportowych. Dlaczego certyfikat jest ważny i wymagany?
Certyfikat gwarantuje, że podłoga jest odpowiednio sprężysta i amortyzuje ruchy graczy. Dzięki temu są oni w znacznie mniejszym stopniu narażeni na kontuzję. Co więcej certyfikowana podłoga zapewnia także odpowiednią dynamikę gry. Dlatego zawody profesjonalne muszą odbywać się na nawierzchniach posiadających odpowiednie certyfikaty – mówi przedstawicielka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Właściwości podłogi wynikają z jej konstrukcji. Na wierzchnia część podłogi to 2 cm warstwa litego drewna twardego klonu kanadyjskiego pokrytego lakierem, również posiadającego certyfikat FIBA, który zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem i jednocześnie czyni ją antypoślizgową. Pod spodem znajduje się stabilna czterowarstwowa sklejka zakończona czterostronnym systemem pióro-wpust, wykonanym z trwałego kompozytu. Do warstwy sklejki przymocowane są metalowe, laserowo cięte uchwyty służące do łączenia paneli oraz legary wykonane z 15-warstwowej, mocnej i wytrzymałej sklejki. W legarach umiejscowione są gumowe stopki amortyzujące wstrząsy i różnice w obciążeniach podłogi, pokryte nakładkami z tworzywa sztucznego.

Montaż takiej podłogi jest bardzo prosty. W hali, bądź na zamontowanym tam parkiecie, bądź na innej nawierzchni, umieszczana jest paraizolacja. Na niej bardzo szybko montowane są kolejne elementy podłogi. Po zawodach podłogę można szybko zdemontować – mówi Katarzyna Rumbold.

Możliwość wynajęcia profesjonalnej przenośnej podłogi sportowej pozwala na zorganizowanie zawodów w halach, gdzie to tej pory nie było to możliwe. Nie potrzebne są kosztowne remonty ani olbrzymie inwestycje, a i tak można być gospodarzem profesjonalnej imprezy sportowej.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)