Przenośne paleniska

palenisko

fot. palenisko

Współczesnej bogini antycznego ogniska domowego, Hestii, sam dom już nie wystarcza. Zrobiło jej się za ciasno w czterech ścianach szczelnie przykrytych dachem z ceramicznej dachówki. Postanowiła zażyć trochę świeżego powietrza i przeniosła się do ogrodu. Przy tym wzięła ze sobą swój nieodłączny atrybut – ognisko. I, co zabawne, „wzięła” je całkiem dosłownie. Przeniosła palenisko tam, gdzie można poczuć dzikość wiatru, gorąco płomienia, gdzie można usłyszeć i poczuć naturę.

Przeczytaj również: Fototapety ścienne

Niemiecka firma Blomus, rozumiejąca potrzeby współczesnych wcieleń antycznych bóstw i przepracowanych korporacyjnych rekinów, stworzyła przenośne palenisko, by ogień w każdym miejscu towarzyszył człowiekowi. Chodzi tu o ogień specyficzny – oswojony płomień dla estetów. Dzięki przenośnym paleniskom Terra oraz Atrio unika się wypalenia kręgu w z pietyzmem koszonej i pielęgnowanej murawie. Blomus myśli o tych, którzy lubią ogień, ale nie chcą burzyć ogrodowej harmonii roślin i kształtów.

Niekwestionowany lider w produkcji eleganckich elementów dekoracji wnętrz i ogrodu, Blomus, stworzył swoje paleniska z wysokiej jakości stali szlachetnej. Materiału, który zawsze wygląda pięknie i estetycznie. Stal będzie tworzyła wytworny kontrast z leżącymi w palenisku polanami. Jak żaden inny materiał zgra się z oswojonym, prywatnym żywiołem ognia.

Zobacz również: Bawełniane śniadanie
palenisko

fot. palenisko

Palenisko Terra ma klasyczny, okrągły kształt. Przysadzista, wysoka na 30 cm konstrukcja ma średnicę ponad 40 cm, przez co pozwala rozpalić dynamicznie płonące ognisko, przy którym komfortowo może zasiąść kilka osób. Z kolei palenisko Atrio (wysokie na 35.5 cm, o średnicy aż 54 cm) do złudzenia przypomina stateczniki rakiety czekającej na wyrzutni na start. Szeroko rozstawione, potężne, stalowe nogi paleniska spowodują, że ogień płonący nocą w ogrodzie zdawać się będzie unosić w powietrzu. Taka koncepcja lewitującego ognia jest niebywała – od wieków ognisko najczęściej mieściło się na ziemi, jednocząc żywioły. Tutaj – ogień i ziemia rozdzielone są piątym, nowoczesnym „żywiołem” – nierdzewną stalą szlachetną.

Blomus stworzył z paleniska nie tylko źródło ciepła i światła, ale i przestrzeń kontemplacji. Paleniska Terra i Atrio doskonale sprawdzą się jako świadek romantycznych chwil, towarzysz szczerych, nocnych rozmów o sprawach ważnych. Przenośne palenisko stanowić będzie źródło rozrywki dla towarzystwa, pozwalając cieszyć się ogniem płonącym dostojnie na tarasie, gdy pogoda nie sprzyja ognisku w ogrodzie.

Zapatrzony w ogień ogrodowo-tarasowej Hestii sklep www.smakprostoty.pl z lubością rozleniwia się w blasku „lewitującego” żywiołu wyrastającego z przenośnego paleniska firmy Blomus (link).

Joanna Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)