Przestrzeń błękitów

Niebieskie odcienie wypełniają aranżacje powiewem świeżości oraz wizualnie powiększają przestrzeń. Inspirujące stylizacje Tikkurila przynoszą pomysły, jak przy pomocy błękitnych nut kolorystycznych stworzyć wnętrze oryginalne, a jednocześnie niezwykle harmonijne.

Kolor niebieski pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Przywodząc na myśl bezkres morza czy przestrzeń nieba, przynosi uczucie spokoju, relaksu i wyciszenia. Jest barwą o nieco nostalgicznym, lecz nie smutnym charakterze. W domowym wnętrzu stworzy spokojną i inspirującą przestrzeń.

Niebieski występuje w ogromnej liczbie zróżnicowanych odcieni, począwszy od rozbielonych błękitów, na nasyconym kobalcie czy granacie kończąc. Wybór tonacji i możliwości ich zastosowania jest więc niezwykle bogaty. Jest to także kolor o uniwersalnym charakterze – dobrze komponuje się z wieloma barwami i pasuje do różnorodnych stylizacji. Głębokie, intensywne odcienie podkreślają wyjątkowość aranżacji nowoczesnych, awangardowych. Wygaszone, spokojniejsze nuty, zwłaszcza w połączeniu z bielą, doskonale sprawdza się w stylizacjach klasycznych, angielskich i rustykalnych. Barwę niebieską możemy uczynić dominantą kolorystyczną, bądź zastosować w akcentach lub na fragmencie ściany – tak, by stanowiła idealne dopełnienie całej kompozycji.
Tonacje niebieskie z kolekcji Tikkurila Opitva doskonale sprawdzają się w różnych rodzajach pomieszczeń. Odpowiednio dobrane, pomogą stworzyć niezwykłe aranżacje.

Przeczytaj również: Podłoga drewniana z efektem 3D
poddasze

fot. poddasze

Luksus codzienności
W tej sypialni nie ma miejsca na trywialną codzienność. Perfekcyjnie dopracowana stylizacja odpowiada na drzemiące w nas potrzeby przyjemności i luksusu. Klasyczne, głębokie błękity, uzupełnione wyszukanymi dodatkami, tworzą oryginalny styl glamour. Spokojne beże i brązy sprawiają, że wnętrze pozostaje niezwykle ciepłe w odbiorze.

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Morskie opowieści
Wakacje nad morzem, delikatny szum fal, lekki podmuch morskiej bryzy – to idealny kolor do pokoju dziecka. Odcienie łagodnego błękitu posłużyły jako baza aranżacji w marynistycznym klimacie. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonale dobrane dodatki współtworzą przestrzeń idealną dla każdego małego marynarza.

poddasze

fot. poddasze

Twórcze nastroje
Domowe miejsce do pracy niczym współczesna, klimatyczna galeria? Lazurytowy błękit, soczysta zieleń, nasycona czerwień tworzą prawdziwą eksplozje kolorów, a intensywne dodatki i grafika w stylu książkowych ilustracji podkreślają wyjątkowość aranżacji. Taka oryginalność twórczo pobudza umysł, dowodząc, że styl pracowni nie musi być nudny i statyczny. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)