Przestrzeń błękitów

Niebieskie odcienie wypełniają aranżacje powiewem świeżości oraz wizualnie powiększają przestrzeń. Inspirujące stylizacje Tikkurila przynoszą pomysły, jak przy pomocy błękitnych nut kolorystycznych stworzyć wnętrze oryginalne, a jednocześnie niezwykle harmonijne.

Kolor niebieski pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Przywodząc na myśl bezkres morza czy przestrzeń nieba, przynosi uczucie spokoju, relaksu i wyciszenia. Jest barwą o nieco nostalgicznym, lecz nie smutnym charakterze. W domowym wnętrzu stworzy spokojną i inspirującą przestrzeń.

Niebieski występuje w ogromnej liczbie zróżnicowanych odcieni, począwszy od rozbielonych błękitów, na nasyconym kobalcie czy granacie kończąc. Wybór tonacji i możliwości ich zastosowania jest więc niezwykle bogaty. Jest to także kolor o uniwersalnym charakterze – dobrze komponuje się z wieloma barwami i pasuje do różnorodnych stylizacji. Głębokie, intensywne odcienie podkreślają wyjątkowość aranżacji nowoczesnych, awangardowych. Wygaszone, spokojniejsze nuty, zwłaszcza w połączeniu z bielą, doskonale sprawdza się w stylizacjach klasycznych, angielskich i rustykalnych. Barwę niebieską możemy uczynić dominantą kolorystyczną, bądź zastosować w akcentach lub na fragmencie ściany – tak, by stanowiła idealne dopełnienie całej kompozycji.
Tonacje niebieskie z kolekcji Tikkurila Opitva doskonale sprawdzają się w różnych rodzajach pomieszczeń. Odpowiednio dobrane, pomogą stworzyć niezwykłe aranżacje.

poddasze

fot. poddasze

Zobacz również: Nowy rok – nowe wnętrza

Luksus codzienności
W tej sypialni nie ma miejsca na trywialną codzienność. Perfekcyjnie dopracowana stylizacja odpowiada na drzemiące w nas potrzeby przyjemności i luksusu. Klasyczne, głębokie błękity, uzupełnione wyszukanymi dodatkami, tworzą oryginalny styl glamour. Spokojne beże i brązy sprawiają, że wnętrze pozostaje niezwykle ciepłe w odbiorze.

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Morskie opowieści
Wakacje nad morzem, delikatny szum fal, lekki podmuch morskiej bryzy – to idealny kolor do pokoju dziecka. Odcienie łagodnego błękitu posłużyły jako baza aranżacji w marynistycznym klimacie. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonale dobrane dodatki współtworzą przestrzeń idealną dla każdego małego marynarza.

Przeczytaj również: Wnętrze w kolorach lata
poddasze

fot. poddasze

Twórcze nastroje
Domowe miejsce do pracy niczym współczesna, klimatyczna galeria? Lazurytowy błękit, soczysta zieleń, nasycona czerwień tworzą prawdziwą eksplozje kolorów, a intensywne dodatki i grafika w stylu książkowych ilustracji podkreślają wyjątkowość aranżacji. Taka oryginalność twórczo pobudza umysł, dowodząc, że styl pracowni nie musi być nudny i statyczny. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)