Przezroczyste meble w modzie!

Transparentne meble cechuje lekka forma, elegancja, a także możliwość dopasowania ich do wszystkich kolorów i faktur. Doskonale nadają się do aranżacji niewielkich przestrzeni, ponieważ optycznie nie zabierają miejsca.

krzesła

fot. krzesła

Przezroczyste meble to prawdziwy hit. Stoły do jadalni, krzesła, fotele, stoliczki kawowe, a do tego całe mnóstwo dodatków. Pasują do każdej stylizacji, są lekkie, uniwersalne, łatwo utrzymać je w czystości, a co najważniejsze – niemal niewidoczne.

Włoska marka Kubikoff oferuje transparentne krzesła wykonane z tworzywa sztucznego w połączeniu z metalem, drewnem, naturalną wełną i poduszki na siedziska w dziesięciu intensywnych kolorach.

Jeśli jesteśmy już posiadaczami transparentnych mebli w domu, to bardzo dobrym i jednocześnie tanim rozwiązaniem na ożywienie wnętrza będą kolorowe dodatki. Wystarczy zmienić np. poduszkę na krześle, czy kilka małych dodatków przy stole. Dzięki temu możemy otrzymać nowy wygląd naszego pokoju – mówi Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store.

Połączenie sztucznego tworzywa z materiałami naturalnymi dobrze wygląda i sprawdza się w przypadku stołów jadalnych, które przeważnie wykonane są z drewna. Dosyć przewrotnie został zaprojektowany stół Mies marki Kubikoff. Blat wykonany z drewna orzechowego został oparty na transparentnych nogach, przez co wygląda jakby unosił się nad podłogą. Owa forma sprawdzi się zarówno w stylizacji tradycyjnej jak i bardzo nowoczesnej.

stół i krzesła

fot. stół i krzesła

Połączenie klasycznego drewna i nowoczesnymi materiałami jest bardzo wygodne.
W przypadku blatu stołu unikniemy widocznych śladów użytkowania, a dodatkowo przezroczyste nogi nadadzą lekkości i nowoczesności tradycyjnej drewnianej formie – mówi Katarzyna Barwińska.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)