Przycupnik-drabinka dla wielbicieli gotowania

siedzisko

fot. siedzisko

Paged Meble, firma znana ze 130-letniej tradycji produkcji mebli giętych, przygotowała nietypowy model „krzesła”.
DiTu to składane siedzisko umożliwiające pracę w pozycji półsiedzącej lub półstojącej przy kuchennym blacie. Już niebawem ciekawy mebel trafi do sprzedaży w polskich salonach.

DiTu jest nowością w kolekcji krzeseł Paged Meble – ergonomicznym „przycupnikiem-drabinką” zaprojektowanym przez Stefana Hamigę. Składane siedzisko przeznaczone do przestrzeni kuchennych, umożliwia pracę w pozycji półsiedzącej lub półstojącej znacznie odciążając nogi oraz plecy, a łatwość zmiany pozycji zachęca do krótkiego odpoczynku podczas gotowania. DiTu może służyć także jako drabinka, dzięki czemu zapewni bezpieczny dostęp do wyżej położonych przestrzeni.

siedzisko

fot. siedzisko

„Projekt składanego siedziska kuchennego powstał na podstawie obserwacji i analizy problemów, z jakimi borykają się osoby w różnym wieku podczas codziennych prac kuchennych. Przygotowywanie posiłków wymaga ciągłego ruchu i naraża nas na zbyt długie przebywanie w statycznej pozycji stojącej. Dwa wałki usytuowane na odpowiednio dostosowanej wysokości umożliwiają krótki odpoczynek w czasie prac kuchennych oraz szybką, a przede wszystkim łatwą zmianę pozycji, jak również komfortowe wykonywanie czynności na poziomie blatu w pozycji półsiedzącej lub półstojącej” – powiedział Stefan Hamiga, który zaprojektował krzesło dla Paged Meble.

Siedzący tryb życia, brak ruchu, czy starszy wiek powoduje, że coraz więcej osób ma problemy ze wstawaniem czy siadaniem w trakcie wykonywania rozmaitych czynności, zwłaszcza w kuchni. DiTu jest rodzajem krzesła, jednakże spełnia zupełnie inną funkcję. Został zaprojektowany tak, że umożliwia pracę przy blacie kuchennym w różnych pozycjach – półsiedzących i półstojących. Wymusza poprawną postawę ciała i zachowanie prostego kręgosłupa, dzięki czemu jest nam wygodniej.

siedzisko

Przeczytaj również: Akcent na onyksową czerń

fot. siedzisko

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch stopni, które mogą posłużyć jako drabinka, dzięki czemu ułatwia bezpieczny dostęp do wyżej położonych półek bez konieczności używania dodatkowych sprzętów. Dzięki składanej konstrukcji siedzisko można łatwo przenieść lub w razie potrzeby schować. Jest to kolejny ważny element gdyż osoby dla, których mebel powstał z reguły posiadają niewielkie oddzielone od innych pomieszczeń kuchnie w których trudno byłoby znaleźć miejsce dla kolejnego obszernego krzesła.

DiTu będzie dostępny w salonach Paged Meble do września tego roku. Cena od 295 zł.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)