Przygotowujemy systemy nawadniania do zimy…

nawadnianie

fot. nawadnianie

Wiosną i latem cieszyliśmy się obfitością wody, którą zapewniały naszym roślinom nowoczesne zraszacze oraz automatyczne systemy nawadniania. Już czas na przygotowanie ich do sezonu zimowego, aby w kolejnym roku można było z nich w pełni korzystać.

Zanim przyjdą mrozy…
…należy opróżnić z wody węże ogrodowe, zraszacze, lance zraszające oraz pistolety nawadniające i przechować je w suchym miejscu podczas długiej zimy. Jeśli posiadamy podziemny system nawadniający, musimy odpowiednio przygotować go do zimowania. Najwrażliwszym i najważniejszym elementem systemów nawadniania są sterowniki i elektrozawory. Osoby stosujące sterowniki nawadniania montowane do kranu powinny je zdemontować. W przypadku sterowników marki GARDENA odbywa się to w sposób niezwykle łatwy, bez użycia narzędzi.

Osoby sterujące nawadnianiem przy pomocy zaworów elektromagnetycznych montowanych w specjalnych skrzyniach w ziemi, powinny je przed zimą zdemontować lub opróżnić z wody przy pomocy sprężonego powietrza.

Zobacz: Glorioza
rury

fot. rury

Aby znajdujące się w rurach resztki wody, nie zamarzły i nie spowodowały pęknięcia rur należy je usunąć sprężonym powietrzem. W przypadku systemów nawadniających Pipeline i Sprinklersystem marki GARDENA mróz nie stanowi żadnego problemu dzięki dodatkowym zabezpieczeniom jakimi są automatyczne zawory odwadniające. W mrozoodpornych systemach GARDENA zawory odwadniające usuną wodę ze zraszaczy oraz z podłączonych do nich rur wykonują za nas całą pracę. Natomiast po zdemontowaniu reduktorów ciśnienia i filtrów bez obaw możemy pozostawić na zimę system Micro-Drip-System GARDENA. Wszystkie zdemontowane elementy przechowujemy w suchym miejscu i montujemy dopiero przed pierwszym nawadnianiem na wiosnę.

Bezproblemowe odwadnianie…
GARDENA zawór odwadniający

Służy do automatycznego odwadniania instalacji nawadniającej. Montowany jest w najniżej położonym miejscu instalacji systemu nawadniania. Gwint 3/4”.

Przeczytaj: Ochrona siewek
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)