Pułapki przy urządzaniu mieszkania

salony

fot. salony

Urządzanie mieszkania rodzi wiele pytań i wątpliwości. Wygląd ścian można w prosty i niskobudżetowy sposób zmienić – mebli wypoczynkowych już nie koniecznie. Dlatego warto zaplanować naszą przestrzeń relaksu od podstaw. Trzeba przy tym uważać, aby nie wpaść w pewne pułapki.

Pułapka nr 1: Pogoń za modą
Niewątpliwie przyjemne jest posiadanie mieszkania urządzonego zgodnie z najnowszymi trendami. Tyle, że moda jest kapryśna i zmienna. Jeżeli nie mamy finansowych możliwości na całkowitą zmianę mebli wypoczynkowych co sezon lub dwa, musimy wykazać się rozsądkiem i pomysłowością. Warto wtedy wziąć pod uwagę fotele i sofy o klasycznych liniach i kolorach, zgodnych z naszymi upodobaniami. Wielbiciele ciepłych pasteli i łagodnych łuków mogą w imię nadążania za modą jakoś wytrzymać rok wśród krwistoczerwonych mebli, jeśli to akurat one są na topie. Jednak po kolejnych trzech latach można mieć dosyć nie tylko ich, ale w ogóle wszystkiego. I na odwrót: ktoś czujący się rewelacyjnie w otoczeniu jaskrawych barw nie powinien w imię panującej mody skazywać się na mieszkanie wśród bladych błękitów czy przyćmionych fioletów.

Rada: Jeżeli chcemy zachować równowagę między swoimi upodobaniami a wskazówkami projektantów mody, możemy zmieniać charakter wnętrza dodatkami – zasłonami, poduszkami, ceramiką ozdobną i użytkową.

salony

fot. salony

Pułapka nr 2: Wygląd a funkcjonalność
„Och, ta sofa jest przepiękna!” – owszem, ale czy wygodna? Na sofie będziemy zasiadać do długich rozmów lub oglądania filmu, a wtedy ważniejszy od urody mebla będzie komfort kręgosłupa.
Dobry projektant mody potrafi zadbać, by forma i treść zawsze uzupełniały się wzajemnie. Jest to bardzo ważne również przy tworzeniu mebli: modny i elegancki wygląd powinien iść w parze z wygodą. Dlatego warto czasami w salonie meblowym podpytać z jakich materiałów wykonane jest wnętrze i obicie sofy czy narożnika, a przede wszystkim usiąść i ocenić „na żywo” czy to nam odpowiada – zauważa Katarzyna Jakubowska, Product Manager w wytwarzającej meble tapicerowane firmie Sits.

Rada: Gdy zachwyci nas fotel lub zakochamy się od pierwszego wejrzenia w jakiejś kanapie, koniecznie przed zakupem należy posiedzieć na nich trochę, zmieniając kilka razy pozycję. Jeśli okaże się, że jest niewygodna, warto kontynuować poszukiwania.

Pułapka nr 3: Przesadna oszczędność
Stare przysłowie mówi, że skąpy dwa razy traci. Jeśli nasze meble mają nam długo i dobrze służyć, nie warto na nich przesadnie oszczędzać. Zakup tanich sprzętów niemal na pewno szybko przyniesie straty: albo meble szybko się popsują, albo ucierpią nasze kości i mięśnie, zmuszone do przybierania nieprawidłowych anatomicznie póz.

Rada: Wybieraj meble najlepsze dla ciebie, nie najtańsze. Inwestycja w jakość i wygodę jest także inwestycją w zdrowie.

Równowaga
Najważniejsza jest równowaga. Ta zasada odnosi się także do urządzania wnętrz. Warto poświecić czas i pieniądze na przemyślane zakupy, by w rezultacie zamieszkać w wygodnie i ze smakiem urządzonym otoczeniu.

Warto poświęcić czas i pieniądze na przemyślane zakupy, by w rezultacie zamieszkać w przestrzeni urządzonej wygodnie i ze smakiem.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)