Raport Specjalny Skąpiec.pl: ceramika łazienkowa

raport

fot. raport

Pojemna wanna lub praktyczna kabina prysznicowa, elegancka umywalka i kompakt WC – bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę. Jak tego typu produktów szukają internauci? Na co zwracają szczególną uwagę podczas poszukiwań? Kierują się marką, ceną a może materiałem, z którego produkt został wykonany? Najnowszy raport specjalny serwisu Skąpiec.pl stanowi próbę odpowiedzi na te pytania.

Zobacz również: Katalogi domów

Pierwsza część raportu zawiera analizę preferencji zakupowych internautów, którzy w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2013 r. szukali ceramiki łazienkowej za pośrednictwem serwisu Skapiec.pl. Czytelnicy znajdą w niej rankingi najbardziej poszukiwanych artykułów, a także informacje na temat najpopularniejszych producentów, przedziałów cenowych czy typów produktów. Analiza objęła 9 kategorii: umywalki, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe, kompakty WC i bidety, a także pisuary, postumenty i półpostumenty oraz spłuczki. W drugiej części, zatytułowanej „Okiem ekspertów”, zaprezentowane zostały komentarze na temat wyboru ceramiki łazienkowej, autorstwa ekspertów branżowych.

Wyniki analizy
Rodzaj, producent i kształt to trzy parametry, na które użytkownicy Skąpiec.pl zwracali największą uwagę podczas poszukiwań idealnej umywalki. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2013 r. z filtra „Rodzaj” skorzystało 30,2% internautów. Marka była istotna dla 22,39 procenta z nich, natomiast kształt – dla 21,14%. Nieco ponad 11 procent potencjalnych kupujących w pierwszej kolejności określało, z jakiego materiału powinna być wykonana umywalka, z kolei 10,65% zawężało poszukiwania do umywalki z otworem lub bez otworu na baterię. Najrzadziej używanymi filtrami były „Obecność otworu przelewowego” i „Cena”, z których korzystało 3,95 i 0,29 procenta użytkowników porównywarki cen.

Analiza preferencji zakupowych użytkowników Skąpiec.pl wykazała, że dla osób poszukujących wanny najbardziej istotną kwestią jest jej długość. W analizowanym okresie ponad 1/5 internautów w pierwszej kolejności używała tego właśnie filtra. Duży odsetek (20,59%) konsumentów zwracał uwagę również na kształt oraz szerokość wanny (17,14%). Filtr „Producent” uplasował się dopiero na czwartym miejscu – korzystało z niego 15,43 procenta użytkowników. Kolejnymi parametrami, którymi kierowali się internauci podczas poszukiwań były: materiał (11,06%) oraz rodzaj (8,92%), a także pojemność (3,77%) i głębokość wanny (1,22%). Cena była ważna tylko dla 0,16 procenta osób zainteresowanym znalezieniem produktu z omawianej kategorii.

Internauci, którzy szukali brodzika przede wszystkim zawracali uwagę na jego wymiary. Parametr ten był ważny dla ponad 30% z nich. Dla nieco ponad 27% użytkowników porównywarki duże znaczenie miał kształt brodzika, natomiast 22,41% konsumentów sugerowało się w pierwszej kolejności jego głębokością. Z filtra „Producent” zdecydowało się skorzystać prawie 18% internautów, z kolei kryteria takie jak: materiał, średnica odpływu i cena interesowały mniej niż 3 procent potencjalnych kupujących.

Kategoria „Kabiny prysznicowe” nie do końca wpisuje się w segment ceramiki łazienkowej, jednak została dodana do tego grona nie bez przyczyny. Stanowi ona bowiem naturalne uzupełnienie działu brodziki. Jakie zatem parametry miały największe znaczenie dla osób, zainteresowanych nabyciem kabiny prysznicowej? Były to głównie jej wymiary (z tego korzystało filtra 27,81% internautów), kształt (21,43%) i nazwa producenta (19,49%). Istotnymi dla użytkowników Skąpiec.pl kwestiami okazał się być również: rodzaj produktu (18,25%) i typ drzwi (12,71%). Na skorzystanie z filtra „Cena” zdecydowało się jedynie 0,3 procenta potencjalnych kupujących.

Podczas poszukiwań kompaktu WC aż 40,69% internautów zwracało uwagę przede wszystkim na producenta. Dla prawie 35% potencjalnych kupujących najważniejszą kwestią był z kolei typ miski, a dla ponad 19% – rodzaj odpływu. Z danych serwisu wynika również, że w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2013 r. jedynie 4,67% konsumentów korzystało z filtra „Rodzaj”, czyli precyzowało, czy interesuje ich cały kompakt czy sama miska. Najmniejsze znaczenie dla osób poszukujących kompaktu WC miała w ostatnich miesiącach cena produktu.

Konsumenci, którzy w ostatnich miesiącach chcieli znaleźć bidet za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, przede wszystkim brali pod uwagę jego markę. Aż 55% użytkowników porównywarki korzystało bowiem z filtra „Producent”. Nieco ponad 40% internautów sugerowało się przede wszystkim rodzajem bidetu, natomiast dla niecałych 2 procent najistotniejsza była cena produktu.

Wsparcie merytoryczne raportu
Patronat medialny nad raportem objął magazyn „Świat łazienek i kuchni” oraz serwisy: CzasNaWnetrze.pl, Budbazar.pl, Homplex.pl, MagazynLazienka.pl, Domideco.pl, JakUrzadzic.com, Terazdom.info, DobrzeMieszkaj.pl, Poradopedia.pl, TwojRynek.pl, Projektoskop.pl, Kalkulatorybudowlane.pl, Budujemydom.pl, WodaToZycie.org, Intellio.pl, MieszkanieBezTajemnic.pl.

Całość raportu można pobrać ze strony Skąpiec.pl: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/13/
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)