Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa. Jakie zalety można przypisać domom mobilnym? Skąd bierze się ich rosnąca popularność? Powodów jest kilka.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o…

No właśnie – pieniądze. Przy ciągle wzrastających cenach mieszkań czy domów, kontener zaadaptowany na budynek mieszkalny może stanowić oryginalną, tańszą i bardziej ekonomiczną alternatywę. Nawet w przypadku luksusowych domów z kontenerów morskich, ceny są znacznie bardziej konkurencyjne w porównaniu do standardowych rozwiązań budowlanych. Jako przykład mogą tu posłużyć nowoczesne domy kontenerowe MagaHomes. Nowa marka która całkiem niedawno pojawiła się na polskim rynku, oferuje domy modułowe o bardzo wysokim standardzie, w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz korzystnych warunków finansowych marka Magahomes oferuje domy kontenerowe w różnych wariantach, w tym również domki w pełni wyposażone i umeblowane.

MegaHomes1

fot. MegaHomes1

Czas to pieniądz…

Czas realizacji inwestycji Magahomes to zaledwie kilka tygodni! W tym czasie, producent nie tylko wykonuje od podstaw każdą jednostkę mieszkalną. Oferuje również transport, posadowienie domku w docelowym miejscu oraz podpięcie wszystkich instalacji i mediów. Zestawiając to z czasem potrzebnym na wybudowanie domu szkieletowego, różnica jest wręcz nieporównywalna. Może to mieć szczególne znaczenie w przypadku działalności handlowej czy usługowej (budynki kontenerowe również się do tego nadają), gdzie czas od powstania koncepcji inwestycji do realizacji może się znacznie skrócić ze względu na możliwość szybkiej adaptacji pomieszczeń kontenerowych do różnych typów działalności.

Przeczytaj również: Geometryczna wanna MODO
MegaHomes2

fot. MegaHomes2

Uniwersalność i mobilność

Jak już wspominaliśmy domy kontenerowe mogą być adaptowane zarówno na potrzeby mieszkalne, jak i usługowe czy handlowe. Poza uniwersalnością zastosowań, największa zaletą domów Magahomes jest mobilność. W sezonie letnim dom możemy postawić nad morzem a zimą w górach. To idealne rozwiązanie dla osób niezwiązanych na stałe z jednym miejscem czy regionem. Ponadto wcale nie musimy być właścicielami gruntu, na którym stanie nasza konstrukcja. Teren możemy na przykład wydzierżawić na określony czas, a po jego upływie przenieść się w inne miejsce. Uniwersalność domów modułowych, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się także z możliwością ich rozbudowy o kolejne elementy. Możemy dowolnie powiększać nasz dom i tworzyć z niego coraz to bardziej oryginalne konfiguracje.

MegaHomes3

fot. MegaHomes3

Być ecofriendly

Domy kontenerowe Magahomes bardzo powstają z kontenerów morskich. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników recyklingu i zwolenników szeroko pojętego ekologicznego stylu życia. Ponadto mobilne domy Magahomes są energooszczędne, ponieważ do ich izolacji wykorzystuje się nowoczesne materiały poliuretanowe. Zapewniają one doskonałe właściwości termiczne i akustyczne konstrukcji. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się ciepłem w zimie i przyjemnym chłodem podczas gorącego lata.

MegaHomes4

fot. MegaHomes4

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)