Renowacja wanny metodą „wanna w wannie”

wanny

fot. wanny

Do niedawna konieczność wymiany wanny wiązała się z kosztownym remontem części bądź całości łazienki. Dzięki metodzie renowacji „wanna w wannie” ów problem można rozwiązać znacznie szybciej i taniej. Dotyczy to zarówno wanien wolnostojących, jak i modeli zabudowanych.

Nowa wanna w 2 godziny
Metoda renowacji „wanna w wannie” polega na osadzeniu w starej i zniszczonej wannie – nowej wanny akrylowej. Obie wanny są sklejane przy pomocy dwuskładnikowej piany. Akrylowy wkład dopasowywany jest w taki sposób, by zakryć całkowicie starą wannę. Montaż obejmuje dodatkowo wymianę systemu odpływowego, podłączenie go do nowej wanny i uszczelnienie silikonem połączeń między wanną i płytkami. W efekcie powstaje nowa, stabilna i bardzo dobrze utrzymująca ciepło wanna w zabudowie.

wanny

Przeczytaj również: Idealny zmywak do małej kuchni

fot. wanny

Wanny-wkłady są tłoczone z wysokiej jakości akrylu, który jest produkowany przez austriacką firmę Senoplast. Wkłady są wytwarzane według wzorców ze standardowych wanien. Na obecną chwilę „wannę w wannie” można zamontować już do około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce. Nowa wanna spełnia wszelkie parametry najwyższej jakości wanny akrylowej. Jest tłoczona z płyt o grubości 5 mm, wzmocniona włóknem szklanym, nie odbarwia się ani nie chłonie zanieczyszczeń. Posiada też atest higieniczny PZH – mówi Jan Stankiewicz, przedstawiciel firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., która wprowadziła na polski rynek metodę „wanna w wannie”.

Amerykański patent dla oszczędnych

Pomysł renowacji wanien metodą „wanna w wannie” narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych. Wówczas, bardzo popularne w USA były wanny wmurowywane w podłogę. Ta prosta, skuteczna i oszczędna metoda bardzo szybko przyjęła się na rynku amerykańskim, a z czasem dotarła do Europy.

W Polsce również nie brakuje żeliwnych i stalowych wanien, które najlepsze lata mają już dawno za sobą. Ich wymiana do tej pory oznaczała kosztowny remont łazienki. W wersji minimum obejmował on wykucie wanny, odkucie płytek, zakup i montaż nowej wanny oraz płytek w jej otoczeniu. Teraz to wszystko można zrobić zdecydowanie taniej, szybciej, bez kurzu, gruzu i remontu. To idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych odnowieniem samej wanny, które nie widzą potrzeby robienia generalnego remontu w całej łazience skoro jedynie wanna jest zniszczona. Skorzystać mogą także wynajmujący mieszkania, którzy przez odnowienie wanny chcą zwiększyć standard lokalu, a także osoby dysponujące ograniczonym budżetem na remont łazienki – mówi Jan Stankiewicz.

Ile to kosztuje?
Koszt renowacji wanny metodą „wanna w wannie” wynosi od 700 do 800 zł. Cena ta obejmuje pełną usługę montażu i sprzątania po nim. Zakup nowej wanny wraz z usługą montażu może kosztować nawet dwa razy więcej. Według danych firmy Wanna w wannie Sp. z o.o., na odnowienie swojej wanny tą metodą zdecydowało się do tej pory już ponad 1500 osób w całej Polsce.

Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje na ten temat renowacji wanny metodą „wanna w wannie” (w tym filmy pokazujące jej montaż), można znaleźć pod adresem: www.wannawwannie.pl.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)