Retro dekoracja w kuchni

Kuchnia

fot. Kuchnia

Prostota w kuchni jest zwyczajnie funkcjonalna. Jednolite powierzchnie kuchennego umeblowania są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż te opatrzone dekoracyjnymi aplikacjami. Jeśli jednak obawiamy się, że to istotne pomieszczenie nabierze laboratoryjnego chłodu, rozważmy jej ocieplenie poprzez zastosowanie ozdób w stylu retro.

Estetyka retro nie musi oznaczać wyłącznie stylizowanych na dawne drobiazgów. Ciekawy efekt można uzyskać poprzez nadanie większym powierzchniom rysu minionych lat. Na tle kuchennych ścian w stylu retro, gładkie fronty szafek, prosta armatura i nowoczesny sprzęt AGD, zostaną dobrze podkreślone, a jednocześnie kuchnia nabierze przyjemnego wyglądu.

Cegła i klinkier w wersji ekonomicznej

Przeczytaj również: Wiosenne motyle w home&you
cegły

fot. cegły

Typową, gładką glazurę kuchenną zastąpić można cieplejszymi wersjami okładzin ściennych. Polecanym rozwiązaniem są materiały z wypalanej ceramiki – cegły i płytki klinkierowe. Niestety, stosowanie tego typu wyrobów wiąże się ze sporymi kosztami – metr kwadratowy ręcznie formowanej cegły to jest wydatkiem rzędu nawet 150-200 złotych. – O połowę tańsze są płytki betonowe, które wyglądem nie odbiegają od swoich ceramicznych pierwowzorów – mówi Tomasz Ługowski, Główny Projektant z firmy Bruk-Bet, producenta kamienia dekoracyjnego Relief. – Odpowiednio dobrane i przygotowane do warunków panujących w kuchni stanowić będą piękną i praktyczną dekorację – dodaje.

Nowe-stare na ścianach

Kuchnia

fot. Kuchnia

W ofercie firmy Bruk-Bet można znaleźć dwa modele ściennego kamienia dekoracyjnego z serii Relief, które szczególnie pasują do kuchennych wystrojów. Przed montażem należy pamiętać o zaimpregnowaniu ich specjalnym preparatem, który uchroni powierzchnię i kolor przed działaniem środków czyszczących, pryskaniem tłuszczu czy lepkim kurzem. Ciekawą propozycją jest Stara Cegła, przypominająca wyglądem ręcznie formowaną glinianą cegłę, rodem z minionych lat. Celowo postarzane powierzchnie i melanżowa kolorystyka wypełniają wnętrza subtelnym urokiem. Stara Cegła występuje w trzech kolorach – żółtoszarym wypalonej czerwieni i w przecieranych odcieniach czerwieni, szarości i żółci. Pojedyncze elementy kamienia dekoracyjnego Stara Cegła mają formę cienkich płytek, które bez problemu można samodzielnie zamontować. Dzięki specjalnym profilowaniom montuje się je do ściany za pomocą zaprawy klejowej.

Płytki dekoracyjne Klinkieryt to kolejna propozycja z serii Relief. Powstała z inspiracji tradycyjnymi, ceglanymi murami. Posiadają klasyczny format znanej wszystkim czerwonej cegły ceramicznej, jednak dzięki lekkości są od niej łatwiejsze w zabudowie. Płytki Klinkieryt posiadają gładkie powierzchnie z widocznymi wgłębieniami charakterystycznymi dla ręcznie formowanej gliny. Dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych – ciepłych żółciach, pomarańczach i czerwieniach oraz w kolorze grafitowym.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)